ΙΣΠΑΝΙΑ

Κύπελλο Ισπανίας: Πλώρη για τους «16» η Μπέτις

Όλα τα αποτελέσματα των πρώτων ματς της φάσης των "32" του Copa del Rey

Προβάδισμα πρόκρισης, αλλά μπλαζέ εμφάνιση για τη Μπέτις που επικράτησε 1-0 στο Σανταντέρ της Ραθίνγκ.

Η πιο ορεξάτη ομάδα στο «Σαρδινέρο» ήταν οι γηπεδούχοι, αλλά παρόλα αυτά το σύνολο του Σετιέν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα που πήρε από πολύ νωρίς και ταυτόχρονα να κάνει καθοριστικό για πρόκριση στην επόμενη φάση του Copa del Rey.

Μόλις στο 8ο λεπτό ο Ινούι κέρδισε πέναλτι και ο Σέρχιο Λέον το εκτέλεσε εύστοχα για να ανοίξει το σκορ.

Στην επανάληψη η Σανταντέρ είχε ευκαιρίες να ισοφαρίσει, αλλά είτε ο Ρόμπλες, είτε ο Μπάρτρα είχαν καθοριστικές επεμβάσεις που διατήρησαν μέχρι το τέλος το 1-0 ενόψει του επαναληπτικού του «Μπενίτο Βιγιαμαρίν».

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της φάσης των «32» του Κυπέλλου Ισπανίας

Τρίτη 30/10
Έμπρο – Βαλένθια 1-2 (62’ Αμελίμπια – 71’, 80’ Μίνα)
Λούγκο – Λεβάντε 1-1 (11’ Κρίστιαν – 53’ Μαγιοράλ)
Λεγανές – Ράγιο Βαγιεκάνο 2-2 (31’, 72’ Εν Νεσίρι – 15’ Γκαρσία, 21’ Αλεγκρία)
Σαντ Αντρέου – Ατλέτικο Μαδρίτης 0-1 (33’ Μαρτίνς)

Τετάρτη 31/10
Αθλέτικ Μπιλμπάο – Ουέσκα Αναβολή
Μελίγια – Ρεάλ Μαδρίτης 0-4 (28’ Μπενζεμά, 45’ Ασένσιο, 79’ Οντριοθόλα, 90’ Γκονθάλεθ)
Κόρδοβα – Χετάφε 1-2 (26’ αυτ. Γκονθάλεθ – 45’ πεν., 90’ Μάτα)
Αλαβές – Τζιρόνα 2-2 (63’ Σομπρίνο, Μαρτίν – 18’ Αλκάλα, 90’ Μόντες)
Μαγιόρκα – Βαγιαδολίδ 1-2 (67’ Μπουενακάσα – 8’, 35’ Βέρδε)
Κουλτουράλ Λεονέσα – Μπαρτσελόνα 0-1 (90′ Λανγκλέ)

Πέμπτη 1/11
Σπόρτινγκ Χιχόν –Εϊμπάρ 2-0 (54′ Τζούρτζεβιτς, 86’Μανζαμπί)
Βιλανοβένσε – Σεβίλλη 0-0
Θέλτα – Σοσιεδάδ 1-1 (58′ Άσπας / 89′ Χουάνμι)
Αλμερία – Βιγιαρεάλ 3-3 (52′ πέν. Νούνιες, 86′, 90′ Γκασαμά / 67′ Καθόρλα, 78′ πέν. Καγιεχόν, 83′ Τσουκουεζέ)
Κάντιθ – Εσπανιόλ 2-1 (1′ Λέκιτς, 41′ Αζμούν / 36′ Πουάδο)
Σανταντέρ – Μπέτις 0-1 (8′ πέν. Σέρχιο Λεόν)

Κύπελλο Ισπανίας: Σόκαρε την Εσπανιόλ η Κάντιθ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κύπελλο Ισπανίας: Πλώρη για τους «16» η Μπέτις», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.