ΙΣΠΑΝΙΑ

Κύπελλο Ισπανίας: Σόκαρε την Εσπανιόλ η Κάντιθ

Ολα τα αποτελέσματα των «32» του Copa del Rey

Τι κι αν η Κάντιθ βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις της Segunda Division και η Εσπανιόλ στην πεντάδα της La Liga; Το Κύπελλο διεθνώς είναι ο θεσμός των εκπλήξεων και η Κάντιθ έκανε το πρώτο βήμα για τη δική της, επικρατώντας στον πρώτη αγώνα για τη φάση των «32» της Εσπανιόλ με 2-1.

Το καλό… απόγευμα φάνηκε από νωρίς για τους Ανδαλουσιανούς που άνοιξαν στο σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Λούκιτς. Ο Πουάδο (36’) ισοφάρισε, όμως ο Αζμούν τους ξαναέδωσε το προβάδισμα πριν το ημίχρονο (41’). Το 2-1 παρέμεινε μέχρι το φινάλε και η Κάντιθ θα πάει με (ελαφρύ) αβαντάζ στην Βαρκελώνη.

Μια άλλη εκπρόσωπος της Segunda, η Αλμερία, δυσκόλεψε τη Βιγιαρεάλ. Το «κίτρινο υποβρύχιο» παρότι στο 83’ βρέθηκε να προηγείται με 3-1, δέχθηκε δύο γκολ από τον Σεκού Γκασαμά (86’, 90+1’) και με το 3-3, η Αλμερία διατηρήθηκε ζωντανή.

Στο ζευγάρι βγαλμένο από τη La Liga, η Σοσιεδάδ ισοφάρισε στο 89′ την Θέλτα (1-1), που είχε προηγηθεί με τον φορμαρισμάνο, Ιάγο Ασπας (58’).

Η Σεβίλλη με πολλές αλλαγές από τον Ματσίν, έμεινε στο 0-0 με την Βιγιανοβένσε εκτός έδρας.

Νίκη της Ρεάλ στο ντεμπούτο Σολάρι (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κύπελλο Ισπανίας: Σόκαρε την Εσπανιόλ η Κάντιθ», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.