ΙΣΠΑΝΙΑ

La Liga: Γρανάδα για Ευρώπη, φινάλε-θρίλερ στη Βαλένθια! (vid)

Το καλύτερο φύλαγαν για το τέλος Βαλένθια και Λεβάντε στο τρίτο χρονικά παιχνίδι μετά την επανέναρξη της La Liga, ενώ νωρίτερα η Γρανάδα πέτυχε σπουδαία νίκη…Ευρώπης. Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, που κρίθηκε στο φινάλε, Βαλένθια και Λεβάντε ήρθαν ισόπαλες 1-1, στο ντέρμπι της πόλης για την 28η αγωνιστική της La Liga. Mάλιστα, οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν...

Συντάκτης: Ιωσήφ Σηφάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Το καλύτερο φύλαγαν για το τέλος Βαλένθια και Λεβάντε στο τρίτο χρονικά παιχνίδι μετά την επανέναρξη της La Liga, ενώ νωρίτερα η Γρανάδα πέτυχε σπουδαία νίκη…Ευρώπης.

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, που κρίθηκε στο φινάλε, Βαλένθια και Λεβάντε ήρθαν ισόπαλες 1-1, στο ντέρμπι της πόλης για την 28η αγωνιστική της La Liga.

Mάλιστα, οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν με δέκα ποδοσφαιριστές στο 74ο λεπτό όταν αποβλήθηκε ο Μάρτιν Ροτζέρ, σώζοντας όμως το βαθμό στο τέλος.

Λίγο νωρίτερα, η Χετάφε ευτύχησε να προηγηθεί στο μοναδικό της σουτ εντός εστίας στο πρώτο ημίχρονο στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Γρανάδα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Σεβίλλη – Μπέτις 2-0: Άνετη και ωραία μετά τον κορονοϊό (vids)

Οι Ανδαλουσιανοί, όμως, οι οποίοι με την σειρά τους παλεύουν για την έξοδο στο Europa League, έφεραν τα πάνω – κάτω στο δεύτερο ημίχρονο και, εκμεταλλευόμενοι τα λάθη της μαδριλένικης άμυνας, έφτασαν στην σπουδαία ανατροπή (2-1).

Έτσι, οι γηπεδούχοι απέχουν πλέον έναν βαθμό από την έβδομη θέση, ενώ οι Μαδριλένοι κινδυνεύουν πλέον στο τέλος της 28ης αγωνιστικής να έχουν χάσει έδαφος για την τετράδα.