ΙΣΠΑΝΙΑ

Ρεάλ Μαδρίτης: Καταιγιστική στην πρεμιέρα της (vids)

Σαρωτική ήταν η Ρεάλ στην πρεμιέρα της στο ισπανικό πρωτάθλημα, καθώς «σκόρπισε» την Αλαβές με 4-1 εκτός. Δύο γκολ ο Μπενζεμά.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν πραγματική… καταιγίδα στο δεύτερο ημίχρονο καθώς πέτυχε και τέσσερα γκολ της στο δεύτερο 45λεπτο, εκ των οποίων δύο ο Καρίμ Μπενζεμά. Ο Γάλλος ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 48΄, αλλά και εκείνος που τριπλασίασε τα τέρματα της «βασίλισσας» στο 63′.

Συγκεκριμένα στο 48΄, σε φάση διαρκείας, ο Μπενζεμά με δυνατό σουτ έκανε το 0-1, στο «Μεντιθορόθα» και έκτοτε η Αλαβές παραδόθηκε…

Στο 56’ ο Νάτσο με προβολή από κοντά το 0-2, στο 63’, ύστερα από διπλή προσπάθεια, ο Μπενζεμα έκανε το 0-3 και στο 92’ ο Βινίσιους με κεφαλιά έκανε το 1-4. Ενδιάμεσα, είχε μειώσει με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 68’ ο Χοσέλου.

Πλέον η Ρεάλ περιμένει τα αποτελέσματα των Μπαρτσελόνα και Ατλέτικο Μαδρίτης την Κυριακή (15/8) με Σοσιεδάδ (εντός) και Θέλτα εκτός αντίστοιχα.

Primera Division: Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής