ΙΣΠΑΝΙΑ

Σεβίλλη – Έλτσε: «Διαστημικό» γκολ με τακουνάκι από τον Βάσκεθ! (vid)

Η Σεβίλλη επικράτησε της Έλτσε με 2-0... με το δεύτερο τέρμα των Ανδαλουσιανών από τον Βάσκεθ να είναι ασύλληπτο!

Σεβίλλη - Έλτσε: «Διαστημικό» γκολ με τακουνάκι από τον Βάσκεθ!
Συντάκτης: Χρήστος Μαγγίνας Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Η Σεβίλλη επικράτησε της Έλτσε με 2-0… με το δεύτερο τέρμα των Ανδαλουσιανών από τον Βάσκεθ να είναι ασύλληπτο!

Σεβίλλη – Έλτσε: Η Σεβίλλη αγχώθηκε αλλά επικράτησε της Έλτσε στο «Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν». Το τρίποντο για την ομάδα από την Ανδαλουσία σφράγισε με ασύλληπτο τακουνάκι στο 89ο λεπτό ο Φράνκο Βάσκεθ… ένα γκολ που έχει γίνει δικαιολογημένα viral!

Όλα τα λεφτά ήταν το δεύτερο γκολ που πέτυχαν οι γηπεδούχοι στο 89ο λεπτό, όταν ο Βάσκεθ έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή και επιδεικνύοντας απίστευτη ποδοσφαιρική ευφυία, έστειλε με τακουνάκι τη μπάλα στα δίχτυα, κλειδώνοντας το τρίποντο για την ομάδα του.

Ο γκολκίπερ της Έλτσε δεν το περίμενε, δεν έπεσε σωστά και είδε τη μπάλα σαδιστικά να… αναπαύεται στα δίχτυα του. Απολαύστε το, διότι ήταν ομολογουμένως εντυπωσιακό.

Η Σεβίλλη ευτύχησε να προηγηθεί δυο λεπτά πριν τα 45 του πρώτου ημιχρόνου, όταν έγινε ωραία μπαλιά στην περιοχή και ο Ελ Νεσιρί με υπέροχη κεφαλιά “κάρφωσε” τη μπάλα στην δεξιά γωνία.