ΙΤΑΛΙΑ

«Φρέναρε» την Ίντερ η Τορίνο

Με ένα γκολ του Λιάιτς στο 36ο λεπτό, η Τορίνο στέρησε την άνοδο της Ίντερ στην τρίτη θέση της βαθμολογίας του ιταλικού πρωταθλήματος

Συντάκτης: Στέλιος Ανδρικάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Μία πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε η Τορίνο κόντρα στην Ίντερ με 1-0 εντός έδρας, που έκανε όνειρα για προσπέραση της Ρόμα που βρίσκεται στην 3η θέση της Serie A.

Στο 36ο λεπτό του παιχνιδιού ο Αντέμ Λιάιτς εκμεταλλεύτηκε την μπαλιά του Ντε Σιλβέστρι και με κοντινό πλασέ κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα της Ίντερ, κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του.

Το γκολ αυτό αν και πιέστηκε πολύ στην συνέχεια η γηπεδούχος, ήταν αρκετό για να της δώσει τη νίκη, αφού κάθε προσπάθεια της ομάδας του Μιλάνου έβρισκε είτε στο δοκάρι είτε στον τερματοφύλακα Σαλβατόρε Σιρίγκου.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα της Ίντερ μετά από πέντε παιχνίδια, η οποία Αν και βρίσκεται στην 4η θέση που δίνει το εισιτήριο για το Champions League, παλεύει ακόμα με τη Ρόμα για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.