ΙΤΑΛΙΑ

Σασουόλο – ΣΠΑΛ 3-0: Κυριαρχία και νίκη

Εξαιρετική η Σασουόλο που πέτυχε εύκολη νίκη κόντρα στη ΣΠΑΛ

Συντάκτης: Στέλιος Ανδρικάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Σασουόλο – ΣΠΑΛ: Μία εξαιρετική Σασουόλο παρακολουθήσαμε στον αγώνα με την ΣΠΑΛ, καταφέρνοντας να επικρατήσει άνετα με 3-0.

Οι γηπεδούχοι δεν είχαν διάθεση για αστεία, κάνοντας στο 26΄ το 1-0 με σκόρερ τον Καπούτο, που σούταρε και εκτέλεσε τον Μπερίσα.

Λίγα λεπτά αργότερα, η ΣΠΑΛ ζήτησε πέναλτι, ωστόσο ο διαιτητής συμβουλεύτηκε το VAR και αποφάσισε να δώσει συνέχεια στην αναμέτρηση.

Έτσι, η Σαουόλο δεν σταμάτησε να πιέζει και να χάνει ευκαιρίες, με τον Μπεράρντι να μην μπορεί στο 43ο λεπτό να σκοράρει.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ – Όταν έκλαψε ο Μπατιστούτα (pics-vids)

Ωστόσο μόλις δύο λεπτά αργότερα, ο Καπούτο πάλι, έκανε το 2-0, στέλνοντας με τον καλύτερο τρόπο την ομάδα του στα αποδυτήρια.

Σασουόλο – ΣΠΑΛ: Το δεύτερο ημίχρονο, άρχισε με τον ίδιο τρόπο που τελείωσε, αφού ο Άλφρεντ Ντάνκαν στο 47΄ υποδέχτηκε τη μπάλα μέσα στην περιοχή και σκόραρε για το τελικό 3-0.

Στο 90’ η ΣΠΑΛ πέτυχε ένα γκολ αμφισβητούμενο, με τον ρέφερι ξανά να συμβουλεύεται το VAR και τελικώς να το ακυρώνει και λίγο αργότερα να στέλνει τις ομάδες στα αποδυτήρια.