ΙΤΑΛΙΑ

Σπέτσια – Μίλαν 2-0: Και τώρα…. τρέχει! (vids)

Η Μίλαν γνώρισε την ήττα από τη Σπέτσια με 2-0 και τώρα «τρέχει»

Ήττα σοκ υπέστη η Μίλαν από τη Σπέτσια με 2-0 και κινδυνεύει να πέσει από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Serie A.

Η Μίλαν δεν εκμεταλλεύτηκε το «δώρο» της Νάπολι η οποία νίκησε τη Γιουβέντους και δέχτηκε ηχηρή «σφαλιάρα» από τη Σπέτσια.

Οι «ροσονέρι» δίνουν πλέον την ευκαιρία στην Ίντερ να τους προσπεράσει σε περίπτωση νίκης στον αγώνα με τη Λάτσιο αύριο (14/2), μία μόλις αγωνιστική πριν το μεταξύ τους ντέρμπι.

Μάλιστα, χάλασαν και ένα τρομερό σερί που έτρεχαν, αφού μετρούσαν 17 σερί ματς αήττητο εκτός έδρας.

Η Σπέτσια πίεζε τους φιλοξενούμενους και στο 56ο λεπτό με τον Ματζιόρε να εκμεταλλεύεται το λάθος στην αντίπαλη άμυνα άνοιξε το σκορ. Έντεκα λεπτά αργότερα, ο Εστέβες έστρωσε στον Μπαστόνι, ο οποίος έπιασε τρομερό σουτ στην κίνηση και δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Ντοναρούμα για το 2-0.

Σπέτσια (Βιντσέντζο Ιταλιάνο): Προβεντέλ, Βινιάλι, Ισμαΐλι, Έρλιτς, Μπαστόνι, Εστέβες, Ρίτσι, Ματζόρε (83’ Ακάμπορε), Σαπονάρα, Αγκουντέλο, Γκιασί

Μίλαν (Στέφανο Πιόλι): Ντοναρούμα, Νταλότ, Κιάερ (70’ Τομόρι, Ρομανιόλι, Ερναντέζ, Κεσιέ, Μπενασέρ (64’ Μπενασέρ), Σαλμάκερς (83’ Χάουγκε), Τσαλχάνογλου (83’ Καστιγιέχο), Λεάο (64’ Μάντζουκιτς), Ιμπραΐμοβιτς