Ήττα για τον ΠΑΟΚ από τη Γκενκ και προβληματισμός

Δεύτερη σερί ήττα για τον ΠΑΟΚ, αυτή τη φορά από τη Γκενκ με 3-1.

Συντάκτης: Μάριος Σταμπουλής Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ο ΠΑΟΚ υπέστη νέα ήττα σε φιλικό, αυτή τη φορά κόντρα στη Γκενκ με 3-1, πληρώνοντας τα λάθη του.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου έκανε τις δικές του δοκιμές, μοιράζοντας τον χρόνο στους παίκτες του σε ένα ματς που διήρκησε 120 λεπτά.

Αρκετά ήταν τα λάθη ιδιαίτερα στο πρώτο 60λεπτο, κάτι που τους έφερε πίσω στο σκορ με 2-1. Μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, η επιπολαιότητα του Γιόνι Ότο έδωσε το δικαίωμα στην Γκενκ να βγει πολύ γρήγορα στην επίθεση, ανοίγοντας το σκορ με τον Στέμπεργκ.

Μάλιστα, στο 9ο λεπτό ήρθε νέο λάθος του Ότο που εκμεταλλεύτηκαν απόλυτα οι Βέλγοι, σε μία εκπληκτική ανάπτυξη των Βέλγων που ολοκληρώθηκε με το εξαιρετικό πλασέ του Στόκερς για το 2-0.

Ο Δικέφαλος συνέχισε να δυσκολεύεται στην ανάπτυξή του, με τον Ραζβάν Λουτσέσκου να τα βάζει με τους παίκτες του μετά τα πρώτα 30 λεπτά. Από εκείνο το σημείο άρχισαν να παίρνουν μέτρα στο γήπεδο, καταφέρνοντας στο 55ο λεπτό, ο Μπάμπα έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα μετά από φάουλ του Ντεσπόντοφ.

Διαφορετική εντελώς ήταν η ενδεκάδα στο δεύτερο ημίχρονο και τα πράγματα ήταν πιο ισορροπημένα στον αγωνιστικό χώρο. Ωστόσο, στο 84ο λεπτό, οι Βέλγοι βρήκαν και πάλι τη λύση, με τον Τζεκίρι αυτή τη φορά να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-3 που ήταν και το τελικό σκορ.