«Καυτός» Οζντόεφ, σκόραρε δύο φορές και χάρισε τη νίκη στον ΠΑΟΚ κόντρα στον Ατρόμητο

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 2-0 του Ατρομήτου με τον Μαγκομέντ Οζντόεφ να σκοράρει δύο φορές για τον Δικέφαλο.

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 2-0 του Ατρομήτου, με τον Μαγκομέντ Οζντόεφ να είναι ο μεγάλος πρωταγωνιστής στο ματς που διεξήχθη στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League.

Ο Ρώσος χαφ όχι μόνο πέτυχε το πρώτο του τέρμα με τα «ασπρόμαυρα», αλλά σκόραρε και δεύτερη φορά με εντυπωσιακό «ψαλιδάκι», υπογράφοντας το τελικό 2-0.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου άφησε για δεύτερη φορά φέτος εκτός βασικής ενδεκάδας τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς (σ.σ δεν ξεκίνησε με τον ΠΑΣ Γιάννινα), με τον Ντεσπόντοφ να παίρνει τη θέση του. Αλλαγές υπήρχαν και στην «ασπρόμαυρη» άμυνα, με τους Κεντζιόρα και Νάσμπεργκ να αποτελούν το αμυντικό δίδυμο.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν «μουδιασμένες» από την αγωνιστική απραξία και αδυνατούσαν να βρουν κάποια ευκαιρία για γκολ.

Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή στα πρώτα 25 λεπτά (73%-27%), ωστόσο χαρακτηριστικό της εικόνας του ματς ήταν η μόλις μία τελική στην εστία από κάθε πλευρά 2(1) – 2 (1).

Οι «ασπρόμαυροι» ξεκίνησαν να πιέζουν μετά το 30ο λεπτό, χωρίς ωστόσο να ανησυχούν ιδιαίτερα τον Τσιντώτα.

Tο γκολ που έψαχναν οι παίκτες του Δικεφάλου ήρθε τελικά λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 44ο λεπτό. Ο Ντεσπόντοφ εκτέλεσε το κόρνερ και ο Οζντόεφ με δυνατή κεφαλιά έστειλε στα δίχτυα τη μπάλα, ανοίγοντας λογαριασμό με την «ασπρόμαυρη» φανέλα.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως ακριβώς ολοκληρώθηκε το πρώτο, με τους «ασπρόμαυρους» να σκοράρουν και να κάνουν το 2-0. Σκόρερ ήταν και πάλι ο Οζντόεφ, που με ένα εντυπωσιακό «ψαλιδάκι» πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Οι γηπεδούχοι κατέβασαν στη συνέχεια ρυθμό, με δεδομένο πως ακολουθούν συνεχόμενα ματς, ενώ οι παίκτες του Ατρομήτου πήραν μέτρα και προσπάθησαν να απειλήσουν την αντίπαλη εστία προκειμένου να μπουν ξανά στο παιχνίδι. Ωστόσο, ο Κοτάρσκι όσες φορές χρειάστηκε ήταν σταθερότατος.

Οι «ασπρόμαυροι» κατάφεραν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα άλλες δύο φορές, με τον Οζντόεφ και τον Μπράντον Τόμας, ωστόσο αμφότερα τα γκολ ακυρώθηκαν ως οφσάιντ.

Το 2-0 ήταν και το τελικό σκορ, με τον ΠΑΟΚ να παραμένει σε τροχιά κορυφής και τον Ατρόμητο να αναζητάει ακόμα την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Νάσμπεργκ, Κεντζιόρα, Σάστρε (Βιεϊρίνια 83’), Οζντόεφ, Μεϊτέ, Οζντόεφ (Σβαμπ 75’), Μουργκ (Κωνσταντέλιας 69’), Τάισον , Ντεσπόντοφ (Αντρίγια 69’), Σαμάτα (Τόμας 75’).

Ατρόμητος: Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Τσακμάκης (Γιουμπιτάνα 53’), Τζαβέλλας, Ιμερέκοφ, Ντε Μποκ (Αθανασίου 75’), Γκονζάλεθ (Έλινγκμαρκ 69’) , Κουντέ (Κουέν 69’), Καμαρά, Βέργος (Ανγκιέλσκι 75’) , Βαλένσια.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο ««Καυτός» Οζντόεφ, σκόραρε δύο φορές και χάρισε τη νίκη στον ΠΑΟΚ κόντρα στον Ατρόμητο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.