ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΠΑΟΚ – Λαμία: Χαμός στην Τούμπα και 2-2 στο 25′! (vids)

Ματσάρα στην Τούμπα ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Λαμία με τέσσερα γκολ σε 25 λεπτά στο πρώτο ματς των προημιτελικών στο Κύπελλο Ελλάδας.

Συντάκτης: Μαρία Καλτσίδη Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ματσάρα στην Τούμπα ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Λαμία με τέσσερα γκολ (2-2) σε 25 λεπτά στο πρώτο ματς των προημιτελικών στο Κύπελλο Ελλάδας.

Μόλις στο 5′ ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ όταν ο Τζόλης με κεφαλιά εκμεταλλεύτηκε την ασταθή απόκρουση του Θεοδωρόπουλου και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Αντέτζο απάντησε στο 11′ με εντυπωσιακό γυριστό σουτ μετά από λάθος του Κρέσπο σε στατική φάση. Στο 15′ ο Σβαμπ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Δικέφαλο με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή.

Η «τρικυμία», όμως στην άμυνα των γηπεδούχων συνεχίστηκε και η Λαμία βρήκε και δεύτερο γκολ με κεφαλιά του Μπεχαράνο στο 24′!