ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Τρίκαλα-Αστέρας Τρίπολης 0-1: Πρόκριση με Φερνάντες

Ο Αστέρας Τρίπολης πέρασε νικηφόρα με 1-0 από την έδρα των Τρικάλων χάρη στο γκολ του Φερνάντες και έκανε το 2 στα 2 στον 6ο όμιλο του κυπέλλου Ελλάδος. H oμάδα του Σάββα Παντελίδη είχε τον έλεγχο του αγώνα σχεδόν σε όλη τη διάρκειά του, με το γκολ να έρχεται στο 33ο λεπτό. Ο Τσιλιανίδης...

Συντάκτης: Sportime Team Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο Αστέρας Τρίπολης πέρασε νικηφόρα με 1-0 από την έδρα των Τρικάλων χάρη στο γκολ του Φερνάντες και έκανε το 2 στα 2 στον 6ο όμιλο του κυπέλλου Ελλάδος.

H oμάδα του Σάββα Παντελίδη είχε τον έλεγχο του αγώνα σχεδόν σε όλη τη διάρκειά του, με το γκολ να έρχεται στο 33ο λεπτό. Ο Τσιλιανίδης έκανε το γύρισμα από τα αριστερά και ο Φερνάντες, με μεγάλη δόση τύχης, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ταϊρη.

Μάλιστα, οι Αρκάδες διαμαρτύρονται για χέρι στην αντίπαλη περιοχή στην τελευταία φάση του αγώνα, με τον διαιτητή πάντως να αφήνει το παιχνίδι.

Τρίκαλα(Ρ. Ντόσανιτς): Ταίρης, Γκουγκούδης, Νιάρος, Πάνος, Γκότοβος, Τσιάρας, Ηλιάδης(60′ Καπός), Γκατζολάρι(45′ Μαντιανί), Συμελίδης, Γιόυκαρης, Μακρίδης(75′ Σταματάκος)

Αστέρας Τρίπολης(Σ. Παντελίδης): Παπαδόπουλος, Κωτσίρας, Μαρτίνεθ, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Μινάφο, Μπελόκ, Ρόλε(71′ Μπαστιάνος), Τσιλιανίδης(84′ Καλτσάς), Φερνάντες(60′ Τόνσο), Δουβίκας