Λεβαδειακός – ΟΦΗ 1-1: Ο Λαμπρόπουλος έσωσε τους Κρητικούς στις καθυστερήσεις

Ο ΟΦΗ με το «Χ» από την Λιβαδειά χάρη στην κεφαλιά του Λαμπρόπουλου στο 90'+5'.

Λεβαδειακός - ΟΦΗ: Ο ΟΦΗ με το «Χ» από την Λιβαδειά χάρη στην κεφαλιά του Λαμπρόπουλου στο 90'+5'.
Συντάκτης: Βαγγέλης Λάσκαρης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Τι κι αν ο Λεβαδειακός κρατούσε μέχρι το 93’ τη νίκη στα χέρια του; Ο ΟΦΗ δεν είχε πει την… τελευταία του λέξη και χάρη στην κεφαλιά του Λαμπρόπουλου στις καθυστερήσεις έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Με αυτόν τον τρόπο, οι Κρητικοί παρέμειναν αήττητοι για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι στη Super League, τη στιγμή που η ομάδα της Βοιωτίας ψάχνει ακόμα το πρώτο της τρίποντο έπειτα από πέντε αγωνιστικές.

Το ματς

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου και απείλησαν στο 23΄, όταν ο Χριστογεώργος δεν συγκράτησε τη μπάλα σε μακρινό σουτ του Τσάπρα, αυτή στρώθηκε στον αμαρκάριστο Μπάλτσι, το τελείωμα του οποίου όμως δεν ήταν καλό.

Από την πλευρά της, η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα «απάντησε» στο 28’ με σουτ των Λαμπρόπουλου και Μπάκιτς που κόντραραν.

Στα πρώτα δευτερόλεπτα του δεύτερου ημιχρόνου ο Γκιγιέρμο Μπάλτσι πέτυχε ένα φανταστικό γκολ με αριστερό σουτ που αιφνιδίασε τον Χριστογεώργο για να βάλει τον Λεβαδειακό μπροστά στο σκορ.

Παρόλα αυτά, στο 90’+5′ και τελείως κόντρα στην εικόνα του παιχνιδιού, ο Σενγκέλια έκανε το γέμισμα από τα αριστερά και ο Λαμπρόπουλος με γυριστή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Λεβαδειακός – ΟΦΗ 1-1

Σκόρερ: 46′ Μπάλτσι – 90’+5′ Λαμπρόπουλος

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Γκαραβέλης, Βίχος, Τσάπρας, Ρομό, Μπάλτσι, Μεχία (82′ Κωστή), Παπαδόπουλος, Πεντρόζο (87′ Εραμούσπε), Τσόκαϊ (46′ Πλέγας), Λιάγκας, Ζίνι (64′ Γιαννιώτας).

ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Χριστογεώργος, Γκονθάλεθ (78′ Μαρινάκης), Μπρεσάν, Λαμπρόπουλος, Χατζηθεοδωρίδης, Μπάκιτς (54′ Αποστολάκης), Μπαΐνοβιτς (78′ Καραχάλιος), Φούντας (78′ Ριέρα), Νους (61′ Σαλσίδο), Σενγκέλια, Γιουνγκ.