Με νίκη του Ολυμπιακού έκλεισε η κουτσουρμένη 1η αγωνιστική

Live ενημέρωση για τις αναμετρήσεις ΠΑΣ Γιάννινα - Κηφισιά, ΟΦΗ - Άρης, ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης και Ολυμπιακός - Πανσερραϊκός για την πρεμιέρα της Stoiximan Super League.

Live ενημέρωση: Από νωρίς με παίκτη παραπάνω ο Ολυμπιακός
Συντάκτης: Μάριος Σταμπουλής Χρόνος ανάγνωσης: 4 λεπτά

Live ενημέρωση για τις αναμετρήσεις ΠΑΣ Γιάννινα – Κηφισιά, ΟΦΗ – Άρης (19:30), ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης (20:00) και Ολυμπιακός – Πανσερραϊκός (22:00) για την πρεμιέρα της Stoiximan Super League.

Η νέα σεζόν του πρωταθλήματος ξεκινάει και οι ομάδες θέλουν να ξεκινήσουν με τον καλύτερο τρόπο τις εγχώριες αγωνιστικές τους υποχρεώσεις.

ΠΑΣ Γιάννινα – Κηφισιά 3-0

Το ματς στα Ιωάννινα έμεινε στη… μέση χθες και συνεχίζεται σήμερα. Οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0 και συνέχισαν από εκεί που είχαν μείνει.

31′ ο Κόντε με πέναλτι ανοίγει το σκορ

53′ και πάλι ο Κόντε με απευθείας εκτέλεση φάουλ αυτή τη φορά, κάνει το 2-0.

90+8′ 3-0 για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Παμλίδης βάζει το «κερασάκι στην τούρτα»

Τέλος! Κόντε Σάββατο, Κόντε και Κυριακή. Πρεμιέρα με νίκη για τον ΠΑΣ.

ΟΦΗ – Άρης

Εκτός για τον Άρη έμειναν και πάλι οι Κουέστα και Μπράμπετς, ενώ ο Ρουπ πήρε τη θέση του Τζούρασεκ.

Οι ενδεκάδες

ΟΦΗ: Μανδάς, Καρώ Λαμπρόπουλος,, Λάρσον, Τοράρινσον, Μεγιάδο, Γαγιέγος, Μπάκιτς, Τοράλ, Νουά, Ντίκο.

Άρης: Χουτεσιώτης, Φεράρι, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο Μοντόγια, Ζουλ Νταρίντα, Κάρλσον, Πάλμα, Ρουπ Μόρον.

17′ ΓΚΟΛ και 1-0 ο ΟΦΗ! Ο Ντίκο με εξαιρετική ενέργεια ανοίγει το σκορ

38′ 2-0 για τον ΟΦΗ!  Ο Τοράλ με όμορφη κίνηση και φοβερό σουτ διεύρυνε το σκορ.

40′ 2-1 μειώνει ο Άρης! Φοβερό ματς στην Κρήτη, οι «κιτρινόμαυροι» μειώνουν με τον Μορόν και το παιχνίδι παίρνει «φωτιά».

2-2 ο Άρης! Ο Φαμπιάνο σκοράρει και μετά από χρήση VAR οι «κιτρινόμαυροι» ισοφαρίζουν

90+1′ ΓΚΟΛ και 3-2 ο ΟΦΗ! Ο Νέιρα βρέθηκε μόνος του μέσα στη μικρή περιοχή και δίνει σπουδαίο τρίποντο στους Κρητικούς.

ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης

Με αρκετές αλλαγές ξεκινάει ο Ραζβάν Λουτσέσκου. Μουργκ, Οζντόεφ, Βιεϊρίνια, Ράφα Σοάρες είναι μερικοί από τους παίκτες που ξεκινούν βασικοί.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Βιεϊρίνια, Έκονγκ, Μιχαηλίδης, Ρ. Σοάρες, Οζντόεφ, Σβαμπ, Μουργκ, Τάισον, Α. Ζίβκοβιτς, Τόμας

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Καστάνο, Τζουκάνοβιτς, Καρμόνα, Άλβαρες, Μουνάφο, Αλάγκμπε, Μπερτόλιο, Σίτο, Καλτσάς και Μιριτέλο.

23′ 1-0 ο ΠΑΟΚ! Ο Μουργκ επέστρεψε στην αρχική ενδεκάδα και σκοράρει. Ο Σβαμπ έδωσε την πάσα, ο Αυστριακός πήρε εξαιρετικά και πέτυχε ένα ομορφο τέρμα.

40′ Χαμένο πέναλτι για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Μιριτέγιο κέρδισε το πέναλτι από τον Εκόνγκ, ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση αλλά έστειλε στο δοκάρι τη μπάλα.

54′ 2-0 ο ΠΑΟΚ. Ο Τάισον έκανε ωραία ενέργεια, ο Σβαμπ έβγαλε την κάθετη σέντρα από τα αριστερά, με τη μπάλα να περνάει από όλους και τον Ζίβκοβιτς με σουτ από κοντά να γράφει το 2-0.

59′ 3-0 και πάλι με τον Ζίβκοβιτς! Εξαιρετική ενέργεια από τον Μουργκ, ο Τάισον δεν κατάφερε να νικήσει σε πρώτο χρόνο τον Παπαδόπουλο με τον Σέρβο να τελειώνει ιδανικά τη φάση.

Ολυμπιακός – Πανσερραϊκός

Με πέντε αλλαγές σε σχέση με το τελευταίο ευρωπαϊκό ματς οι «ερυθρόλευκη».

Ολυμπιακός: Πασχαλάκης, Ραμόν, Ντόη, Ρέτσος, Ροντινέι, Αλεξανδρόπουλος, Καμαρά, Καρβάλιο, Μπιέλ, Μασούρας, Ελ Αραμπί.

Πανσερραϊκός: Χόβαν, Γκοτζαμανίδης, Χάγεκ, Πεταυράκης, Ντανκερλούι, Πηλέας, Θυμιάνης, Στάικος, Μούργος, Χατζηστραβός, Άλεξιτς.
2′ Με παίκτη λιγότερο ο Πανσερραϊκός! Ο Χάγιεκ ήταν ο τελευταίος παίκτης, «γκρέμισε» τον Μπιελ και αντίκρισε την κόκκινη κάρτα.

Ο Ολυμπιακός δεν έχει δημιουργήσει φάσεις και κλασικές ευκαιρίες. Πολύ καλή η τακτική του Πάμπλο Γκαρσία, παρά το αριθμητικό μειονέκτημα.

54′ Χαμένο πέναλτι για τον Πανσερραϊκό! Ο Μαντί Καμαρά έκανε χέρι μέσα στην περιοχή, ο Άλεξιτς ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι, όμως έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Πασχαλάκη. Μοναδική χαμένη ευκαιρία για την ομάδα των Σερρών!

63′ 1-0 ο Ολυμπιακός! Εκπληκτικό γκολ από τον Μπιελ, ο οποίος κατέβασε εξαιρετικά τη μπάλα, σούταρε δυνατά έξω από την περιοχή και άνοιξε το σκορ.

87′ ΓΚΟΛ και 2-0 για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης κέρδισε πέναλτι, ο Ελ Αραμπί ανέλαβε την εκτέλεση και «κλείδωσε» τη νίκη για τους «ερυθρόλευκους».