Live ενημέρωση: ΠΑΟΚ – ΟΦΗ 1-2 Τελικό

Η εξέλιξη της αναμέτρησης Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός - Άρης και ΠΑΟΚ - ΟΦΗ για την 9η αγωνιστική της Super League

Live ενημέρωση στην αναμέτρηση  Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός (17:00), Παναθηναϊκός – Άρης (18:00) και ΠΑΟΚ – ΟΦΗ (21:00) για την 9η αγωνιστική της Super League.

Live ενημέρωση: ΠΑΟΚ – ΟΦΗ 1-2 ΤΕΛΙΚΟ

90+4′ Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Οζντόεφ εκτέλεσε ένα φάουλ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το δοκάρι

90+2′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Λόβρεν από κοντά πήρε την κεφαλιά, όμως ο Χριστογεώργος μπλόκαρε

79′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ και 1-2! Ο Σαλσίδο είναι και πάλι ο πρωταγωνιστής, αφού εκμεταλλεύτηκε το λάθος μπλοκάρισμα του Κοτάρσκι και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για την ανατροπή

77′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! Τρομερή ενέργεια του Σαλσίδο που πέρασε τρεις παίκτες από τα δεξιά, έκανε την κάθετη μπαλιά προς τον Φούντα ο οποίος πλάσαρε για το 1-1

72′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Γιουνγκ βρέθηκε σε πολύ καλή θέση μέσα στην περιοχή, έκανε και το σουτ, το οποίο ωστόσο έφυγε ψηλά άουτ

49′ Ο ΠΑΟΚ πετυχαίνει γκολ με τον Τισουντάλι, το οποίο ακυρώνεται με χρήση VAR ως οφσάιντ

48′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μουργκ έκανε ωραία κίνηση με τη μπάλα, βρέθηκε σε καλή θέση, ωστόσο το σουτ που έκανε πήγε στην αγκαλιά του Χριστογεώργου

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

Ημίχρονο στο γήπεδο της Τούμπας

40′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Όττο πήρε αρκετά μέτρα, έδωσε στον Γκόμεζ που μπροστά από το τέρμα δεν μπόρεσε να στείλει στα δίχτυα τη μπάλα

36′ Τρομερό γκολ για τον ΠΑΟΚ και 1-0! Ο Ντεσπόντοφ εκτέλεσε ένα φάουλ αρκετά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή, το έστειλε εκεί που δεν μπορούσε να κάνει τίποτα ο Χριστογεώργος

28′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ αυτή τη φορά! Ωραία κίνηση και σουτ από τον Κωνσταντέλια έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Χριστογεώργος

26′ Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Γιουνγκ έκανε δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο άουτ

21′ Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Τεράστια ευκαιρία, αφού μετά από εκπληκτική ενέργεια του Κωνσταντέλια έκανε και το σουτ, με τη μπάλα να σταματάει στο κάθετο δοκάρι του Χριστογεώργου

Οι ενδεκάδες του ΠΑΟΚ – ΟΦΗ

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Ότο, Λόβρεν, Κόλεϊ, Γκόμεζ, Σβαμπ, Οζντόεφ, Κωνσταντέλιας, Μουργκ, Ντεσπόντοφ, Τισουντάλι

Στον πάγκο: Παβλένκα, Βιεϊρίνια, Κεντζιόρα, Μπάμπα, Μπακαγιόκο, Μαντί, Τάισον, Αντρίγια, Μπράντον

ΟΦΗ: Χριστογεώργος, Μαρινάκης, Χατζηθεοδωρίδης, Χριστόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μπαΐνοβιτς, Καραχάλιος, Φούντας, Αποστολάκης, Σενγκέλια, Γιουνγκ

Στον πάγκο: Ναούμοφ, Ριέρα, Σαλσέδο, Νέιρα, Γκονζάλες, Σίλβα, Κουτεντάκης, Μπάκιτς, Αμπάντα

Τέλος! Παναθηναϊκός – Άρης 1-1 τελικό αποτέλεσμα. Η ομάδα του Μάντζιου έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο και παίρνει ένα θετικό αποτέλεσμα με το οποίο διατηρεί το +5 από τους πράσινους. Αρνητικό αποτέλεσμα για τον Παναθηναϊκό που ήθελε τη νίκη όμως παρότι προηγήθηκε δεν κατάφερε ουτε να κρατήσει το προβάδισμά του ούτε να το αυξήσει.

Μεγάλη στιγμή για τον Παναθηναϊκό στο 90+5′  με σουτ του Τζούρισιτς που έφυγε διπλα από το αριστερό δοκάρι του Κουέστα!

Τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, πάντα 1-1 το σκορ.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων μετράνε ήδη.

Το γκολ του Μορόν για την ισοφάριση του Άρη σε 1-1 απέναντι στον Παναθηναϊκό

80′ Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με Ιωαννίδη (δημιουργεί αρκετά προβλήματα στην άμυνα του Άρη από τη στιγμή που μπήκε), ο οποίος νικήθηκε με μεγάλη από τον Κουέστα στο μεταξύ τους τετ α τετ!

Τελευταίο δεκάλεπτο στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ, 1-1 το σκορ με τα γκολ του Τετέ στο 33′ και του Μορόν από στο 72′

72′ ΓΚΟΟΟΛΛ 1-1, ισοφαρίζει ο Άρης με τον Μορόν! Οι κίτρινοι μετά την είσοδο του Σαβέριο είχαν κερδίσει μέτρα στο γήπεδο και αφού «προειδοποίησαν» ένα λεπτό νωρίτερα με προβολή του Ισπανού «μπόμπερ» που έφυγε άουτ, τελικά ισοφάρισαν. Ο Μρόν πήρε την μπάλα από τον Σαβέριο (εκμεταλλεύθηκε λάθος του Αράο) και εκτελώντας από τα όρια της περιοχής νίκησε τον Ντραγκόφσκι για το 1-1!

69′: Μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα φτάνει στον Τετέ που κάνει γυριστό συρτό σουτ λίγο έξω από την περιοχή, με τον Κουέστα να μαζεύει.

60′: Ο Φώτης Ιωαννίδης πέρασε στο ματς αντί του Γερεμέγεφ και χειροκροτήθηκε θερμά καθώς επιστρέφει μετά τον τραυματισμό που τον κράτησε εκτός για ένα μήνα και.

55΄: Ο Παναθηναϊκός μπήκε σαφώς πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και κυνηγά ένα δεύτερο γκολ, απέναντι σε έναν Άρη που δεν κρατά μπάλα και με εξαίρεση τη φάση με το Σίστο δεν απειλεί καθόλου. Οι γηπεδούχοι έχουν χάσει τη μία στο 52′ με τον Γερεμέγεφ (γύρισμα Μπακασέτα, έκοψε ο Βέλεθ) και την άλλη στο 53′ με τον Μπακασέτα να βγάζει κάθετη στον Γερεμέγεφ, τον Βέλεθ να κοντράρει και τον Τετέ να αστοχεί από πλάγια δεξιά.

46′ Καλή στιγμή για τον Άρη! Ο Σίστο βρέθηκε στην περιοχή και πήγε να σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, όμως ο Ίνγκασον έκανε καίριο τάκλιν κι έκοψε την πορεία της μπάλας.

Άρχισε το Β’ μέρος στο ΟΑΚΑ, χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό 1-0 μπροστά επί του Άρη με το γκολ του Τετέ στο 33′. Χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση η ομάδα του Αλόνσο είναι ανώτερη από εκείνη του Μάντζιου έχοντας περιορίσει αισθητά το ατού της που είναι τα χαφ. Μόντσου, Σιφουέντες και Μανού Γκαρθία δεν έχουν βρει χώρους κι έτσι ο Άρης δεν απειλεί. Οι πράσινοι έφταναν πιο άνετα στην αντίπαλη περιοχή, κυρίως από τα άκρα και κατάφεραν να πετύχουν ένα αλλά πολύτιμο γκολ.

Live ενημέρωση: Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός 1-0 ΤΕΛΙΚΟ.

Ο Γιαζίτζι αποχωρεί υποβασταζόμενος και δακρυσμένος καθώς πάτησε πολύ άσχημα το γόνατό του. Με δέκα ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά.

Το γκολ του Τετέ για το 1-0 των πράσινων επί των κιτρινόμαυρων

1 λεπτό καθυστερήσεις στο ΟΑΚΑ, πάντα μπροστά ο Παναθηναϊκός με 1-0 επί του Άρη.

Εξι τα λεπτά των καθυστερήσεων στην Τρίπολη, πάντα στο 1-0 ο Αστέρας επί του Ολυμπιακού.

84′: Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός 1-0, ΔΟΚΑΡΙ για τους Πειραιώτες! Μετά από σέντρα του Κοστίνια και καρφωτή κεφαλιά του  Ελ Κααμπί η μπάλα τραντάζει το δεξί δοκάρι.

33′ ΓΚΟΟΟΛΛΛ 1-0: Ο Παναθηναϊκός ανοίγει το σκορ στην πρώτη ουσιαστική κλασική του ευκαιρία, με ποιον άλλον, τον Τετέ. Είπαμε οτι οι πράσινοι είχαν πάρει την κατοχή της μπάλας και να που ανοίγουν το σκορ με όχι πολύ δυνατό πλασέ του Βραζιλιάνου μέσα από την περιοχή. Ο Κουέστα θα μπορούσε να είχε μπλοκάρει ή διώξει αλλά δεν το έκανε.

25′: Παναθηναϊκός – Άρης 0-0: Μετά το 10′ ο Παναθηναϊκός πήρε τη μπάλα περισσότερο στα πόδια του και προσπάθησε να γίνει απειλητικός, κυρίως με επιθέσεις από τα άκρα (Βαγιαννίδης – Πελίστρια). Ωστόσο η ομάδα του Αλόνσο δεν έχει φτιάξει μεγάλες ευκαιρίες καθώς η άμυνα του Άρη εξουδετερώνει κάθε καλή προσπάθεια.

70′: Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός 1-0: Τελευταίο 20λεπτο στην αναμέτρηση οι Αρκάδες κρατάνε το σπουδαίο προβάδισμά τους. Τελευταία καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό στο 53′ όταν ο Έσε πλάσαρε στην κίνηση αλλά ο Τσιντώτας είπε όχι με ωραία επέμβαση.

Αστέρας AKTOR – Oλυμπιακός: Δοκάρι με Μακέντα! (video)

15′: Παναθηναϊκός – Άρης 0-0: Μοιρασμένο το παιχνίδι ως τώρα, με μία καλή στιγμή για κάθε μία ομάδα. Πρώτα για τον Άρη με τον Ντιαντί και στη συνέχεια τον Παναθηναϊκό με τον Μπακασέτα

55′: Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός, 1-0, δοκάρι και μεγάλη ευκαιρία για τους Αρκάδες! Λίγο νωρίτερα (50′) ο Αστέρας είχε δοκάρι με τον Μακέντρα ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Μακέντρα αστόχησε για λίγο σε σουτ!

Αστέρας AKTOR – Ολυμπιακός: Νέα επέμβαση Τσιντώτα σε κεφαλιά του Κάρμο (video)

Live ενημέρωση: Παναθηναϊκός – Άρης: Σέντρα και στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ.

Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός: Σέντρα στην Τρίπολη στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Παναθηναϊκός – Άρης: Γύρω στις 15 χιλιάδες ο κόσμος που βρίσκεται στο ΟΑΚΑ, σαφώς λιγότερος από ότι αναμενόταν για ένα τόσο σημαντικό παιχνίδι. Το πάνω διάζωμα μάλιστα είναι τελείως κλειστό.

Οι συνθέσεις στο ντέρμπι Παναθηναϊκός – Άρης

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ντιέγκο Αλόνσο): Ντραγκόφσκι, Βαγιαννίδης, Ίνγκασον, Γεντβάι, Μλαντένοβιτς, Αράο, Τσέριν, Μπακασέτας, Τετέ, Πελίστρι, Γερεμέγεφ.

ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Μάγιο, Μπράμπετς, Βέλεθ, Φρίντεκ, Μόντσου, Σιφουέντες, Μανού Γκαρθία, Ντιαντί, Σίστο, Μορόν.

Οι πάγκοι

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Λοντίγκιν, Σένκεφελντ, Κώτσιρας, Ζέκα, Ουναι, Μαντσίνι, Μαξίμοβιτς, Τζούρισιτς, Ιωαννίδης.

ΑΡΗΣ: Σίντκλεϊ, Νταρίντα, Μοντόγια, Χουάνκαρ, Φαμπιάνο, Σουλεϊμάνοφ, Φετφατζίδης, Κουάισον, Σαβέριο.

• Διαιτητής: Τσβάιερ,
  • Βοηθοί: Κέμπλερ, Ντίετζ
  • 4ος: Βεργέτης
  • VAR: Γκούντερ, AVAR: Ευαγγέλου

Τελείωσε το πρώτο ημίχρονο στην Τρίπολη, 1-0 ο Αστέρας με το γκολ του Γιαμπλόνσι από το 21′. Στη συνέχεια ο Ολυμπιακός πήρε τα ηνία και έφτιαξε αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο δεν κατάφερε να στείλει καμία στα δίχτυα. 4-13 οι τελικές, 2-6 τα κόρνερ, 36%-64% η κατοχή.

Αστέρας AKTOR – Ολυμπιακός 1-0: Κακή αντίδραση των Πειραιωτών, ο Γιαμπλόνσκι με προβολή νίκησε τον Τζολάκη! (video)

37′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Καρφωτή κεφαλιά του Κάρμο, ο Τσιντώτας εντυπωσιακά σε κόρνερ.

34′ ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ο Ροντινέι σκόραρε με κοντινή κεφαλιά  παίρνοντας το ριμπάουντ μετά από εξοστρακισμό της μπάλας στο οριζόντιο δοκάρι (από σουτ του Μασούρα), όμως το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Αστέρας AKTOR – Ολυμπιακός: Απειλούν οι «ερυθρόλευκοι» με Κοστίνια (video)

Aστέρας ΑKTOR – Ολυμπιακός: Η απόκρουση του Τζολάκη στην κεφαλιά του Μπαρτόλο (video)

21′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛ 1-0: Ο Αστέρας κάνει το 1-0 όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Γιαμπλόνσκι έκανε την προβολή στην κίνηση κι άφησε εμβρόντητο τον Τζολάκι που δεν μπόρεσε να αντιδράσει. Το κόρνερ εκτελέστηκε από τα αριστερά, ο αρχικά ο Στάμενιτς απομάκρυνε με το κεφάλι, η μπάλα στρώθηκε στον Ρεγκίς, ο οποίος έκανε το σουτ στην κίνηση, ο Γιαμπλόνσκι έβαλε στη συνέχεια την προβολή κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

10′: Ο Αστέρας ζήτησε πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Καλτσά στην περιοχή: Ο Έλληνας εξτρέμ έβαλε πλάτη τον Γκαρθία και έπεσε στα όρια της περιοχής, με τον διαιτητή Φωτιά να τον τιμωρεί με κίτρινη κάρτα για θέατρο.

8′: Ο Ολυμπιακός απείλησε με μια σειρά 4-5 φάσεων από το 4ό έως το 8ο λεπτό με Κοστίνια, Μασούρα, Ροντινέι και ξανά Κοστίνια.

2′: Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Αστέρα μόλις στο δεύτερο λεπτό. Ο Μπαρτόλο σέντραρε, ο Αποστολόπουλος έκανε λάθος με τη μπάλα να φτάνει στον Καλτσάς που σούταρε από τα πλάγια δεξιά της περιοχής, με τη μπάλα να  κοντράρει Αποστολόπουλο. Στην επαναφορά ο Έλληνας εξτρέμ σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι, και ο Μπαρτόλο έπιασε ανενόχλητος καρφωτή κεφαλιά με τον Τζολάκης να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ με υπεράνταση!

Live ενημέρωση: 1′: Άρχισε το παιχνίδι.

Οι συνθέσεις

Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Τσιντώτας, Ντελί, Τριανταφυλλόπουλος, Άλχο, Χουχούμης, Γιαμπλόνσκι, Μούμο, Καλτσάς, Μπαρτόλο, Ρεγκίς, Μακέντα

Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Άλβαρες, Γκαρθία, Τζανδάρης, Αλάγκμπε, Μπιλέ, Τζίμας, Παλάσιος, Άνταμ.

Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης, Κοστίνια, Ρέτσος, Κάρμο, Αποστολόπουλος, Στάμενιτς, Γκαρθία, Ροντινέι, Κωστούλας, Μασούρας, Γιάρεμτσουκ.

Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Μαρτίνς, Μπιανκόν, Γουίλιαν, Ελ Κααμπί, Έσε, Τσικίνιο, Ολιβέιρα, Γιαζίτζι.

• Διαιτητής: Φωτιάς
  • Βοηθοί: Κολλιάκος, Σπυρόπουλος
  • Τέταρτος: Κατσικογιάννης
  • VAR: Παπαδόπουλος, Αντωνίου

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: ΠΑΟΚ – ΟΦΗ 1-2 Τελικό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για περισσότερα σχετικά άρθρα επιλέξτε παρακάτω.