Live ενημέρωση: Άρης – Λαμία 2-0 Τελικό

Η εξέλιξη των αγώνων Παναιτωλικός - ΑΕΚ και Άρης - Λαμία για την 7η αγωνιστική της Super League.

Live ενημέρωση: Η εξέλιξη των αγώνων Παναιτωλικός - ΑΕΚ (19:30) και Άρης - Λαμία (20:00) για την 7η αγωνιστική της Super League.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 4 λεπτά

Live ενημέρωση στις αναμετρήσεις Παναιτωλικός – ΑΕΚ (19:30) και Άρης – Λαμία (20:00) για την 7η αγωνιστική της Super League.

Live ενημέρωση: Παναιτωλικός – ΑΕΚ 1-0 (Τελικό) και το Άρης – Λαμία 2-0 (Τελικό)

Άρης – Λαμία 2-0 Τελικό. Η ομάδα του Μάντζιου έπιασε την ΑΕΚ στην κορυφή και επίσημα πλέον στους 14 βαθμούς.

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις, μετράνε ήδη.

Τελευταίο δεκάλεπτο στο Βικελίδης ο Άρης είναι κοντά σε τρίτη σερί νίκη και αν την πετύχει πιάνει την ΑΕΚ στην πρώτη θέση με 14 βαθμούς. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Μάντζιου κρατάει με άνεση το προβάδισμα και παρότι κατέβασε ρυθμούς έχει χάσει 3-4 ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ. Από την πλευρά της η Λαμία έχει αποδεχθεί εδώ και ώρα την ήττα της και δεν έχει καταφέρει να απειλήσει όπως δυο φορές στο πρώτο ημίχρονο

Παναιτωλικός – ΑΕΚ 1-0 ΤΕΛΙΚΟ, τεράστια νίκη για την ομάδα του Αγρινίου!

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις στο Αγρίνιο, πάντα μπροστά ο Παναιτωλικός με το γκολ του Λουίς από το 73΄.

Παναιτωλικός – ΑΕΚ | Άγγιξαν δεύτερο γκολ οι Αγρινιώτες με Μιγκέλ Λουίς

Παναιτωλικός – ΑΕΚ | 1-0, φανταστικό πλασέ στην κίνηση από τον Μιγκέλ Λουίς

50′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ: Ο Ζαμπαλάς καταλόγισε πέναλτι υπέρ του Άρη για κλωτσιά του Κορνέζου στον Μορόν. Ωστόσο ο Τζήλος από τον VAR διαφώνησε, τον κάλεσε να το ελέγξει κι έτσι ο διαιτητής πήρε πίσω την εσχάτη των ποινών που είχε καταλογίσει.

Παναιτωλικός – ΑΕΚ | Σωτήρια επέμβαση του Στάγιτς στο πλασέ του Λιούμπισιτς

Παναιτωλικός – ΑΕΚ | Φοβερή ευκαιρία για την Ένωση με προβολή του Πιερό

Άρης-Λαμία 2-0: Ο Μορόν «καθαρίζει» το ματς (video)

73′ ΓΚΟΛ Παναιτωλικός – ΑΕΚ 1-0: Οι γηπεδούχοι τιμωρούν τη φλύαρη ΑΕΚ που είχε την υπεροχή αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει: Ο Μαυρίας από δεξιά βγάζει τη σέντρα και ο Λουίς με εξαιρετικό πλασέ νικά τον Στρακόσα! Να τονίσουμε οτι Βίντα είχε περάσει εκτός γηπέδου στη συγκεκριμένη φάση γιατί αντιμετώπιζε πρόβλημα.

Παναιτωλικός – ΑΕΚ | Σύγκρουση Μαυρία – Βίντα στον αέρα – Με αίματα ο Κροάτης

Παναιτωλικός – ΑΕΚ | Φοβερή εκτίναξη του Στρακόσα και επέμβαση με τα ακροδάχτυλα

Παναιτωλικός – ΑΕΚ | Ελάχιστα άουτ το πλασέ του Πινέδα

Live ενημέρωση:Ημίχρονο στο ματς του Βικελίδης 2-0 ο Άρης.

Άρης – Λαμία 2-0: Πάνω που η Λαμία είχε αρχίσει να απειλεί έχοντας 1-2 καλές φάσεις στην περιοχή του Άρη ο Λορέν Μορόν ξαναχτυπά και δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων! Ο Ισπανός «πιστολέρο» βρίσκει λίγο χώρο έξω από την περιοχή και αφού εξαπολύει μια… αριστοτεχνική οβίδα κάνει το 2-0 για τον Άρη!

46′: Άρχισε το Β΄ μέρος στο Παναιτωλικός – ΑΕΚ, παιχνίδι χωρίς γκολ μέχρι στιγμής.

Άρης-Λαμία: Ο Κόστιτς σταμάτησε τον Ντιαντί (video)

Άρης – Λαμία: Δείτε το γκολ του Μορόν για το 1-0

8′ Άρης – Λαμία 1-0: Λίγο μετά το γκολ ο Άρης έχει μεγάλη ευκαιρία για δεύτερο τέρμα! Πολύ ωραία κάθετη του Μανού Γκαρθία στον ταχύτατο Ντιαντί, ο οποίος δεν καταφέρνει να νικήσει τον Κόστιτς στο μεταξύ τους τετ-α-τετ.

Παναιτωλικός – ΑΕΚ| Η φάση στην οποία ζήτησε πέναλτι η Ένωση

4′ ΓΚΟΛ, Άρης – Λαμία 1-0: Ιδανικό ξεκίνημα για τον Θεό του πολέμου που σκοράρει με το… καλημέρα. Σέντρα του Μόντσου από φάουλ o Λορέν Μορόν πιάνει εξαιρετική διαγώνια κεφαλιά και στέλνει τη μπάλα συστημένη στην απέναντι γωνία του Κόστιτς!

1′: Άρης – Λαμία: Σέντρα στο ματς!

Παναιτωλικός – ΑΕΚ | Η φοβερή ενέργεια του Κοϊτά με ”ποδιά” σε αντίπαλο

19′: Δεύτερη καλή στιγμή για την ΑΕΚ, όταν μετά από σέντρα του Ρότα και κεφαλιά του Πιερό η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι!

8′ Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Πινέδα σούταρε ψηλά άουτ μέσα από την περιοχή, με τη φάση να αρχίζει από λάθος απομάκρυνση του Τσάβες.

1′: Σέντρα στο Αγρίνιο!

Οι συνθέσεις στο Άρης – Λαμία

Άρης (Μάντζιος): Κουέστα – Μοντόγια, Ρόουζ, Μπράμπετς, Χουάνκαρ, Μόντσου, Σιφουέντες, Ντιαντί Γκαρθία, Σίστο, Μορόν.

Στον πάγκο: Σίντγκλεφ, Σαμόρα, Φετφατζίδης, Νταρίντα, Κουέισον, Πάρντο, Μάγιο, Σουλείμάνοφ.

Οι συνθέσεις στο Παναιτωλικός – ΑΕΚ

Η 11άδα του Παναιτωλικού: Τσάβες, Σιέλης, Παντελάκης, Στάγιτς, Μαυρίας, Νικολάου, Πέρες, Λιάβας, Μπουζούκης, Ντίας, Λομονάκο.

Στον πάγκο είναι οι Στεργιάκης, Μπακάκης, Αγαπάκης, Κοντούρης, Μπελεβώνης, Ρόα, Λαχούντ, Μάιντεβατς, Λουίς.

Η 11άδα της ΑΕΚ: Στρακόσα, Ρότα, Πήλιος, Βίντα, Κάλενς, Σιμάνσκι, Περέιρα, Πινέδα, Ελίασον, Κοϊτά, Πιερό.

Στον πάγκο είναι οι Μπρινιόλι, Μουκουντί, Χατζισαφί, Γιόνσον, Γκατσίνοβιτς, Λιούμπισιτς, Γκαρσία, Άμραμπατ, Τσούμπερ.