Live ενημέρωση: ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 2-0 ΤΕΛΙΚΟ

Η εξέλιξη του ντέρμπι ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός για την 5η αγωνιστική των playoffs της Super League.

Live ενημέρωση: ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός
Συντάκτης: Μάριος Σταμπουλής Χρόνος ανάγνωσης: 3 λεπτά

Live ενημέρωση στο ντέρμπι ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός (20:00) στο πλαίσιο του ματς που αναβλήθηκε για την 5η αγωνιστική των playoffs της Super League.

ΤΕΛΟΣ! Ο ΠΑΟΚ επικρατεί με 2-0 του Ολυμπιακού στην Τούμπα και το πρωτάθλημα παίρνει «φωτιά»

90+3′ Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Δυνατό σουτ από τον Όρτα, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Κοτάρσκι

89′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ωραία ενέργεια του Τάισον, ο οποίος πάτησε περιοχή, έκανε το σουτ από πλάγια θέση, όμως έφυγε άουτ

84′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Αποστολόπουλος έφυγε στην αντεπίθεση, έκανε ωραία σέντρα αλλά η κεφαλιά του Καρβάλιο ήταν αδύναμη και πάνω στον Κοτάρσκι.

65′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 2-0! Ο Κωνσταντέλας έκανε φανταστική κίνηση, έστρωσε στον αμαρκάριστο Ζίβκοβιτς που βγήκε σε θέση τετ α τετ κόντρα στον Τζολάκη και τον νίκησε

64′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σουτ του Ποντένσε έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ

Αρκετά νεύρα, πέντε κίτρινες (Ποντένσε, Σβαμπ, Κάρμο, Μπράντον Τόμας, Κίνι) στα πρώτα 15 λεπτά του δεύτερου μέρους

Σέντρα στο 2ο ημίχρονο

Ημίχρονο στην Τούμπα! Ο ΠΑΟΚ προηγείται με το γκολ του Τάισον

41′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σουτ του Όρτα έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ

31′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Καλή σέντρα του Κίνι, ο Μαρτίνς έκανε την κεφαλιά και ο Κοτάρσκι έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

26′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 1-0! Τρομερή ασίστ με ψαλιδάκι από τον Ζίβκοβιτς, ο Τάισον με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής ανοίγει το σκορ

56%-44% η κατοχή, 2 (0) – 1 (0) οι τελικές στα πρώτα 17 λεπτά

14′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπράντον Τόμας έκανε από πλάγια θέση ένα σουτ, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

12′ Πρώτη καλή στιγμή και για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπράντον Τόμας έβγαλε σε θέση τετ α τετ τον Κωνσταντέλια, με τον Τζολάκη να προλαβαίνει τον νεαρό λίγο πριν σουτάρει

9′ Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Ο Μάρτινς έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μασούρας πήρε την κεφαλιά, όμως έστειλε λίγο άουτ τη μπάλα