Live ενημέρωση: Βήμα πρόκρισης ο Παναθηναϊκός στην Τούμπα

Η εξέλιξη του αγώνα ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Live ενημέρωση: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός
Συντάκτης: Λευτέρης Παυλίδης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Live ενημέρωση στον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός (19:30 –  Cosmote Sport 3) στο γήπεδο της Τούμπας.

Live ενημέρωση: ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Λήξη αγώνα, νίκη για τον Παναθηναϊκό με 1-0.

90’+3 ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Μεϊτέ σουτάρει, η μπάλα κοντράρει σε δύο παίκτες του Παναθηναϊκού και σταματά στο αριστερό δοκάρι του Ντραγκόφσκι.

80′: Τάισον και Μπακασέτας βλέπουν την κόκκινη κάρτα για μεταξύ τους αψιμαχία.

75′: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σαμάτα παίρνει την κεφαλιά μετά το κόρνερ του Ζίβκοβιτς και ο Ντραγκόφσκι κάνει τρομερή επέμβαση.

60′: Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Σπόραρ φέρνει εκπληκτικά την μπάλα μπροστά του αδειάζοντας δύο παίκτες και στη συνέχεια δεν καταφέρνει να νικήσει τον Κοτάρσκι.

53′: ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Εξαιρετική ανάπτυξη από τους «πράσινους», ο Κώτσιρας βγάζει τη σέντρα, ο Μπερνάρ κάνει την κεφαλιά, ο Κοτάρσκι αποκρούει εντυπωσιακά και στη συνέχεια ο Σπόραρ παίρνοντας το ριμπάουντ, σκοράρει.
46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Ημίχρονο στο ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός.

35′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπερνάρ κάνει ωραία ενέργεια, αδειάζει έναν αντίπαλο, εκτελεί και του βάζει σωτήρια κόντρα ο Κεντζιόρα.

21′: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σοάρες κάνει το γύρισμα προς τη μικρή περιοχή, ο Τόμας εκτελεί από εκεί και ο Ντραγκόφσκι αποκρούει με τα πόδια.

13′: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ζίβκοβιτς κάνει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Ντεσπόντοφ βάζει την προβολή, αλλά δεν προλαβαίνει να αλλάξει την πορεία της μπάλας όσο θα ήθελε.

1′ Σέντρα στο παιχνίδι

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός: Οι ενδεκάδες

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Ότο, Κεντζιόρα, Μιχαηλίδης, Σοάρες, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Αντ. Ζίβκοβιτς, Μάρκος Αντόνιο, Ντεσπόντοφ, Μπράντον Τόμας.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Φατίχ Τερίμ): Ντραγκόφσκι, Κώτσιρας, Γεντβάι, Αράο, Μλαντένοβιτς, Ρούμπεν, Τσέριν, Παλάσιος, Μπακασέτας, Μπερνάρ, Σπόραρ.

Οι πάγκοι

ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Μπάμπα, Κουλιεράκης, Μεϊτέ, Οζντόεφ, Μουργκ, Τάισον, Σαμάτα, Τζίμας.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ:Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Χουάνκαρ, Σένκεφελντ, Ζέκα, Μαντσίνι, Φικάι, Γερεμέγεφ, Κυριόπουλος.