Live ενημέρωση: Νίκη για ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό στην πρεμιέρα της Super League

Live ενημέρωση για τις αναμετρήσεις ΠΑΟΚ - Πανσερραϊκός και Βόλος - Ολυμπιακός στην πρεμιέρα της Super League.

Live ενημέρωση
Συντάκτης: Μάριος Σταμπουλής Χρόνος ανάγνωσης: 4 λεπτά

Live ενημέρωση: Παρακολουθήστε την εξέλιξη των αναμετρήσεων ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός (20:00) και Ολυμπιακός – Βόλος (20:00) για την πρώτη αγωνιστική της Super League.

Live ενημέρωση: ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός 3-2 & Βόλος – Ολυμπιακός 0-2

Τέλος στις δύο αναμετρήσεις

96+4′ Τεράστια ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Τομάς έκανε πανέμορφο σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ελάχιστα εκατοστά δίπλα από το δοκάρι του Τσιφτσή

83′ Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Καμπί βγήκε σε θέση τετ α τετ απέναντι στον Σιαμπάνη, με τον Έλληνα πορτιέρο να αποκρούει και να διώχνει σε κόρνερ

73′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό και 0-2! Σέντρα του Ζέλσον, ο Μασούρας με μονοκόμματο σουτ πετυχαίνει ένα όμορφο γκολ και κάνει το 0-2

67′ Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εκπληκτική ενέργεια από τον Τσάλοφ, με τη φάση να ξεκινάει από τα πόδια του, να παίρνει κεφαλιά «ψαράκι» όμως ο Γκουγκεσασβίλι έδιωξε πολύ δύσκολα σε κόρνερ

60′ Γκολ για τον Ολυμπιακό, το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Ο Ζέλσον έστειλε στα δίχτυα τη μπάλα, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ καθώς ο Ελ Καμπί ήταν εκτεθειμένος

60′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Τσάλοφ κερδίζει το πέναλτι μετά από παρέμβαση του VAR, ο Σβαμπ είναι αυτός που αναλαμβάνει και πάλι την εκτέλεση και κάνει το 3-2

57′ Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Φάση διαρκείας για τους «ασπρόμαυρους», ο Ράφα Σοάρες ήταν ο τελικός αποδέκτης της μπάλας και με σουτ την έστειλε στο οριζόντιο δοκάρι

55′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ζίβκοβιτς «άδειασε» την άμυνα της ομάδας των Σερρών, έστρωσε στον Σάστρε ο οποίος ανενόχλητος από το ύψος του πέναλτι σούταρε ψηλά άουτ

49′ ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό! Εκπληκτική κούρσα από τον Σαλαζάρ, έφτασε μέχρι την περιοχή και με πλασέ νίκησε τον Τσιφτσή, νέα λάθος αντίδραση της άμυνας των γηπεδούχων

47′ Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Μουργκ έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Ημίχρονο σε Τούμπα και Βόλο

45+3′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Οζντόεφ εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες μέσα στην περιοχή και με σουτ έκανε το 2-1

45+1′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Λάθος της άμυνας του Δικεφάλου με τον Νάσμπεργκ να διώχνει μέσα από τα χέρια του Τσιφτσή, ο Τομάς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μπεντακόρ σούταρε άουτ

43′ Τρομερή χαμένη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Στην εξέλιξη της προηγούμενης φάσης του ΠΑΟΚ, ο Τομάς βγήκε σε θέση τετ α τετ απέναντι στον Τσιφτσή, όμως το σουτ που έκανε πέρασε εκατοστά δίπλα από το δοκάρι

42′ Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Μετά από σέντρα του Ζίβκοβιτς, ο Τσάλοφ πήρε δυνατή κεφαλιά όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι

35′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Κεντζιόρα κέρδισε το πέναλτι, ο Σβαμπ εκτέλεσε και ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο τον Πανσερραϊκό

31′ ΓΚΟΛ για τον Πανσερραϊκό και 0-1! Ο Σαλαζάρ κέρδισε το πέναλτι μετά από ανατροπή του Βιεϊρίνια, ο Μπετανκόρ εκτέλεσε από την άσπρη βούλα και άνοιξε το σκορ

13′ ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό στον Βόλο! Μετά από γέμισμα του Τσικίνιο, ο Ζέλσον γύρισε στον Ροντινέι που με πλασέ άνοιξε το σκορ

8′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Τομάς εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ έξω από την περιοχή, με τον Τσιφτσή να διώχνει δύσκολα

5′ Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, ο Γκουγκεσασβίλι έδιωξε δύσκολα με τα πόδια