Live ενημέρωση: Ο Παναθηναϊκός έχασε από τη Λανς με 2-1

Live ενημέρωση για την αναμέτρηση ΠΑΟΚ - Σάμροκ Ρόβερς και Λανς - Παναθηναϊκός.

Live ενημέρωση: Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΟΚΣάμροκ Ρόβερς (20:30) για τα playoffs του Europa League και της αναμέτρησης ΛανςΠαναθηναϊκός (22:00) για τα playoffs του Europa Conference League.

Live ενημέρωση: Λανς – Παναθηναϊκός 2-1 (ημίχρ.)

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τη Λανς με 2-1.

90’+2 Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Γερεμέγεφ αστοχεί με κεφαλιά από ιδανική θέση.

86′ ο Πελίστρι κάνει ατομική ενέργεια, σουτάρει και η μπάλα σταματάει σε χέρι αμυνόμενου. Πέναλτι δίνει ο διαιτητής, αλλά το παίρνει πίσω μέσω VAR.

53′ ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό! Ο Ιωαννίδης περνάει όποιον βρίσκει μπροστά του και με ωραίο πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

34′ ΓΚΟΛ για τη Λανς! Βγήκαν στην αντεπίθεση οι Γάλλοι, ο Αράο δεν μπόρεσε να σταματήσει τον Μασάδο, ο Σαΐντ αρχικά νικήθηκε από τον Ντραγκόφσκι αλλά πήρε το ριμπάουντ και μόνος του έκανε το 2-0

Τέλος στην Τούμπα! 4-0 ο ΠΑΟΚ τη Σάμροκ Ρόβερς

90+4′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 4-0! Ο Τσάλοφ δεν μπορεί να νικήσει από κοντά τον αντίπαλο πορτιέρο, με τον Μπάμπα να παίρνει το «ριμπάουντ» και να στέλνει στα δίχτυα τη μπάλα

4′ ΓΚΟΛ για τη Λανς! Εντελώς ξεχασμένος από την άμυνα των «Πρασίνων», ο Φρανκόφσκι πλασάρει και κάνει το 1-0 για τη Λανς με το… καλημέρα

Σέντρα στο Λανς – Παναθηναϊκός

67′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 3-0! Ο Τάισον έκλεψε τη μπάλα, ο Κωνσταντέλιας πάτησε περιοχή και με ένα εξαιρετικό πλασέ νίκησε τον Πέλς

Οι ενδεκάδες του Λανς – Παναθηναϊκός

Λανς (Γουίλιαμ Στιλ): Σαμπά, Γκραντί, Μασάδο, Ντανσό, Μεντίνα, Τομασόν, Φρανκόφσκι, Νταβίντ Περέιρ, Ντιουφ, Σαΐντ, Σοτοκά.

Παναθηναϊκός (Ντιέγκο Αλόνσο): Ντραγκόφσκι, Κώτσιρας, Γεντβάι, Ίνγκασον, Μλαντένοβιτς, Αράο, Τσέριν, Τζούρισιτς, Μπακασέτας, Τετέ, Ιωαννίδης.

52′ Αποβολή για τη Σάμροκ Ρόβερς! Χτύπημα του Χόνοβαν στον Σβαμπ στη διεκδίκηση της μπάλας, βλέπει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα ο παίκτης των Ιρλανδών

47′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ και 2-0! Κάθετη του Ζίβκοβιτς στον Τάισον ο οποίος κατέβασε εξαιρετικά τη μπάλα και με δυνατό σουτ έκανε το 2-0

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45+5′ ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Για την ακρίβεια αυτογκολ. Ο Ζίβκοβιτς έκανε τη σέντρα μέσα στην περιοχή, ο αμυντικός της Σάμροκ, Κλέρι με δυνατή, άπιαστη κεφαλιά «κάρφωσε» τη μπάλα στα δίχτυα

41′ Σκοράρει ο ΠΑΟΚ αλλά ο διαιτητής μετά από χρήση VAR ακυρώνει το γκολ, κάνοντας «έξαλλο» τον πάγκο του ΠΑΟΚ. Ο Γιόνι Ότο σέντραρε στον Μπάμπα που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, όμως ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ για φάουλ του πρώτου

23′ Καλή στιγμή για τη Σάμροκ Ρόβερς! Μετά από κόρνερ, ο Οάρ πήρε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ

20′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κοτάρσκι βρήκε εξαιρετικά τον Κωνσταντέλια ο οποίος βγήκε στην αντεπίθεση, έκανε μία τρομερή κούρσα, πάσαρε στον Ζίβκοβιτς που μέσα από την περιοχή έκανε το σουτ όμως δεν μπόρεσε να στείλει στα δίχτυα τη μπάλα

Πολιορκία του ΠΑΟΚ στην αντίπαλη περιοχή

10′ Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κεντζιόρα πήρε την κεφαλιά με τον Πέλς και πάλι να κάνει δύσκολη απόκρουση

9′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εκπληκτικό γυριστό του Μπράντον Τόμας, ο Πέλς έκανε μεγάλη απόκρουση και κράτησε το μηδέν

5′ Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας κατάφερε να κάνει καλό σουτ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα όμως κόντραρε στους αμυντικούς των Ιρλανδών

Σέντρα στην Τούμπα

Οι ενδεκάδες του ΠΑΟΚ – Σάμροκ Ρόβερς

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Ότο, Κουλιεράκης, Κεντζιόρα, Μπάμπα, Σβαμπ, Οζντόεφ, Τάισον, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Μπράντον Τόμας

Σάμροκ Ρόβερς: Πέλς, Χοάρε, Κλίρι, Γκρέις, Χόνοχαν, Γουάτς, Ο’ Νέιλ, Νάγεκντ, Κλαρκ, Φορούτζια, Γκριν

Η σελίδα ανανεώνεται αυτόματα.
Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Live ενημέρωση: Ο Παναθηναϊκός έχασε από τη Λανς με 2-1», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.