Ντάνιελ Ποντένσε: Πάντως ξενερωμένος στη Γουλβς δεν… έδειξε

Έπαιξε κιόλας απέναντι στην Άρσεναλ και προσπάθησε να βάλει και γκολ.

Ντάνιελ Ποντένσε: Πάντως ξενερωμένος στη Γουλβς δεν... έδειξε
Συντάκτης: Διονύσης Αντωνέλλος Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ο Ντάνιελ Ποντένσε μπήκε αλλαγή στο 75ο λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησης της Γουλβς με την Άρσεναλ.

Ο Ποντένσε αρχικά ήταν να μείνει εκτός αποστολής στον πρώτο επίσημο αγώνα της Γουλβς, όμως όχι μόνο μπήκε στην αποστολή αλλά έπαιξε κιόλας και είχε και ένα σουτ.

Στο 74ο λεπτό η Άρσεναλ έκανε το 2-0 με γκολ του Σακά ενώ το σκορ είχε ανοίξει ο Χάβερτζ στο 25ο λεπτό.

Πάντως φιλότιμος ο Ποντένσε, παρά το 2-0, προσπάθησε όσο έπαιξε με τη φανέλα της Γουλβς και ενώ ο ίδιος θέλει και το έχει πει στους Άγγλους, να γυρίσει στον Ολυμπιακό.

«Όταν έφτασα, είχαμε τόσους πολλούς παίκτες δυσαρεστημένους, ο Ντάνιελ ήταν στην πόρτα, επέστρεψαν και τους συμπεριφερόμαστε με σεβασμό, τους προσκαλούμε να επιστρέψουν και ο Ντάνιελ, ο Γκέδες και ο Τσικίνιο το έκαναν όλοι αυτό – Θέλω να δουλέψω σκληρά μαζί τους», δήλωσε σχετικά με τον Ποντένσε ο προπονητής της Γουλβς, Γκάρι Ο’νιλ.