ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Ο Άρης ζήτησε δύο ακόμη πέναλτι και μια αποβολή, ο Βόλος έβγαλε ανακοίνωση
Η ΠΑΕ Βόλος εξέδωσε ανακοίνωση μετά το παιχνίδι με τον Άρη, εκφράζοντας παράπονά για τη διαιτησία.![Ο Άρης ζήτησε δύο ακόμη πέναλτι και μια αποβολή, ο Βόλος έβγαλε ανακοίνωση](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2023/11/volos.jpg.png)
Ο Άρης διαμαρτυρήθηκε για δύο ακόμη περιπτώσεις πέναλτι (χέρια από Καλογερόπουλο και Άλχο), εκτός από αυτό από το οποίο ο Μορόν έκανε το 1-0, αλλά και μία αποβολή του Γκλάβτσιτς (σε μαρκάρισμα με τις τάπες στον Φατόρε), η ΠΑΕ Βόλος είναι εκείνη που έβγαλε ανακοίνωση για τη διαιτησία.
«Αργήσαμε να βγάλουμε ανακοίνωση γιατί βλέπαμε και ξαναβλέπαμε το πέναλτι που εφηύρε ο Σιδηροπουλος και με το οποίο προηγήθηκε ο Άρης. Όσο όμως και να βλέπουμε τη φάση αδυνατούμε να αντιληφθούμε πως ένας διεθνής διαιτητής όπως ο Σιδηρόπουλος ανακάλυψε ένα πέναλτι που ουσιαστικά καταδίκασε μια ομάδα στην ήττα.
Κάποιες φορές ακόμα και η λέξη ντροπή χάνει το νόημα της», αναφέρει η ανακοίνωση της ΠΑΕ Βόλος.