ΟΦΗ – Άρης: Γκολ ο Λαμπρόπουλος και δεύτερο πέναλτι για το 2-1! (vids)

Ο ΟΦΗ προηγήθηκe 2-0 με κεφαλιά του Λαμπρόπουλου, ο Μορόν μείωσε με πέναλτι σε 2-1.

Ο ΟΦΗ εκανε το 2-0 με τον Λαμπρόπουλο, αλλά το ματς δεν τελείωσε. Δεύτερο πέναλτι καταλογίζει ο διαιτητής Σιδηρόπουλος στο ματς και ο Άρης μειώνει 2-1 με τον Μορόν.
Συντάκτης: Βαγγέλης Λάσκαρης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο Άρης μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ο ΟΦΗ κόντρα στη ροή του αγώνα στο 57′ βρήκε και δεύτερο γκολ με κεφαλιά του Λαμπρόπουλου που έχασε η κιτρινόμαυρη άμυνα.

Το παιχνίδι στο Ηράκλειο όμως δεν έχει τελειώσει ακόμα, αφού λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 66′ ο Σιδηρόπουλος καταλογίζει και δεύτερο πέναλτι μετά από εκείνο που κέρδισε ο ΟΦΗ στο πρώτο ημίχρονο, αυτή τη φορά υπέρ του Άρη σε χέρι του Χατζηθεοδωρίδη, το οποίο ήταν πάνω από τον ώμο. Ξεκάθαρη όπως και στο πρώτο πέναλτι, η παράβαση και ο Λορέν Μορόν ευστοχεί για να μειώσει σε 2-1 για λογαριασμό των «κιτρινόμαυρων».