ΟΦΗ – Παναιτωλικός 2-1: «Καθάρισε» ο τρομερός Νους

Ο ΟΦΗ βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά απέκλεισε με 2-1 τον Παναιτωλικό έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Νους.

ΟΦΗ - Παναιτωλικός 2-1: «Καθάρισε» ο τρομερός Νους
Συντάκτης: Λευτέρης Παυλίδης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ρεβάνς για πέρυσι; Θα μπορούσε να το πει κάποιος! ΟΦΗ – Παναιτωλικός 2-1 με τον Τιάγκο Νους να πετάει εκτός Κυπέλλου τους Αγρινιώτες.

Έναν χρόνο πριν ήταν οι Αγρινιώτες αυτοί που απέκλειαν τους Ηρακλειώτες. Τώρα τα πράγματα άλλαξαν. Μπορεί να προηγήθηκαν στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», αλλά την πάτησαν στο φινάλε.

Ο ολοένα και πιο εντυπωσιακός Νους «ξέρανε» και τον Παναιτωλικό. Με δύο δικά του γκολ τον έστειλε σπίτι του και χάρισε στον ΟΦΗ την πρόκριση.

Καλύτερα μπήκε στο παιχνίδι ο Παναιτωλικός και στο 18′ έκανε το 0-1. Σκόρερ ο Μάιντεβατς μετά από ωραία ενέργεια του Ρόα. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου με τους γηπεδούχους να έχουν μία καλή στιγμή με τον Μπρεσάν στο 33′.

Δεν ήταν καλός ο ΟΦΗ με τον Τραϊανό Δέλλα να κάνει μαζεμένες αλλαγές στο ημίχρονο. Ωστόσο, ο Παναιτωλικός μπήκε πιο δυνατά και στο δεύτερο με τον Χριστογεώργο να προλαβαίνει προ του Ρόα στο 54′ αποσοβώντας το 0-2.

Τέσσερα λεπτά μετά από πάσα του Μπρεσάν ο Νους βγήκε φάτσα με το τέρμα και ισοφάρισε. Άνοιξε το παιχνίδι, είχαν μία φάση στο 63′ οι φιλοξενούμενοι με τον Λουίς, αλλά στο 71′ ο Νους βρήκε ξανά δίχτυα, αυτή τη φορά με κεφαλιά. Έτσι έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του.

ΟΦΗ – Παναιτωλικός 2-1

Σκόρερ: 59′ και 71′ Νους – 18′ Μάιντεβατς

ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Χριστογεώργος, Μαρινάκης, Μπρεσάν, Χριστόπουλος, Αποστολάκης (46΄Νους), Καραχάλιος (46΄Μπαϊνοβιτς), Μπάκιτς (76΄Χατζηθεοδωρίδης), Κουτεντάκης, Ριέρα (46΄Σενγκέλια), Αμπάντα, Σαλσέδο (85΄Γιουνγκ).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Πετράκης): Στεργιάκης, Μλάντεν, Στάγιτς, Κοντούρης (57΄Λιάβας), Σιέλης (75΄Μπουζούκης), Νικολάου, Μαυρίας, Λουίς Μιγκέλ, Λαχούντ (65΄Πέρεζ), Ρόα (75΄Ντίαζ), Μαϊντέβατς (75΄Λομόνακο).