Η πρόσληψη Πουρσανίδη και η νέα εποχή του ΟΦΗ
Εκτελεστικός διευθυντής στους Κρητικούς θα είναι στο εξής ο 46χρονος![Η πρόσληψη Πουρσανίδη και η νέα εποχή του ΟΦΗ](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/09/poursasamaras.jpg)
Όλα προχωρούν βάσει σχεδίου. Ο ΟΦΗ αλλάζει χέρια και το πρώτο ξεκάθαρο μήνυμα είναι η πρόσληψη του Ηλία Πουρσανίδη, ο οποίος θα είναι ο νέος εκτελεστικός διευθυντής της ΠΑΕ.
Η εποχή του Μιχάλη Μπούση, λοιπόν, ξεκινά. Το Sportime είχε αποκαλύψει το όνομα του ανθρώπου που ενδιαφερόταν να μπει στην ΠΑΕ και αυτό έγινε πράξη. Οι μέτοχοι έδωσαν τις μετοχές τους ο ένας μετά τον άλλον και οι πρώτες επιλογές του Μπούση είναι γεγονός.
Αναμένεται προσεχώς να υπάρξουν και άλλες αλλαγές εντός της ΠΑΕ. Ο Πουρσανίδης υπενθυμίζεται πως μαζί με τους Γιώργο και Γιάννη Σαμαρά ήταν αυτός που προσκόμισε την πρόταση του Μπούση στους Κρητικούς.
Αναλυτικά η ανακοίνωση: «Ο Ηλίας Πουρσανίδης αναλαμβάνει από σήμερα εκτελεστικός διευθυντής στην ΠΑΕ ΟΦΗ 1925».
Στο Sportime της Πέμπτης (13/9) το περιοδικό της Premier League