Παπαδόπουλος: “Να έρθει η πρώτη μας νίκη και θα είναι όλα εντάξει”

Οι δηλώσεις του τεχνικού του ΟΦΗ μετά την ήττα από τον Εργοτέλη

Συντάκτης: Sportime Team Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Πολλές δοκιμές για τον Νίκο Παπαδόπουλο στο φιλικό με τον Εργοτέλη, με την χρησιμοποίηση ποδοσφαιριστών που δεν είχαν χρόνο συμμετοχής.

Η ήττα (0-1) δεν προβλημάτισε τον προπονητή του ΟΦΗ που θεωρεί ότι μόλις ήρθε η πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα, το κλίμα θα αλλάξει άρδην.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο τεχνικός των “μελανόλευκων”:

“Το φιλικό έγινε κυρίως για να κρατηθούν σε ετοιμότητα οι παίκτες που δεν είχαν στο τελευταίο παιχνίδι ρυθμό– καλό φιλικό, πάλι ξεκινήσαμε με καλό ρυθμό και κατοχή μπάλας 30 λεπτά. Δεχτήκαμε το ίδιο γκολ που δεχτήκαμε και στην Ξάνθη και για 15 λεπτα ψαχνόμαστε μέσα στο γήπεδο.

Το β’ ημίχρονο ήταν για μας μονόλογος και μείναμε ευχαριστήμενοι από την προσπάθεια, την διάθεση και κυρίως από τα μικρά παιδιά της β’ ομάδας τα οποία θέλουν ιδιαίτερη προσοχή για το μέλλον.

Η ομάδα έδειξε βελτίωση στο αμυντικό κομμμάτι και τις στατικές φάσεις. Βέβαια, βελτιώνοντας αυτό, χάσαμε ένα στοιχείο που είχαμε σε κάποια ματς, την κατοχή μπάλας, μέρα με τη μέρα θα είμαστε καλύτεροι. Να έρθει η πρώτη μας νίκη και θα είναι όλα εντάξει. Η δουλειά μας είναι μέσα στο γήπεδο, είμαι σίγουρος ότι θα πάνε όλα καλά”.

Για τους τραυματίες: “Ο Μπολάκης θα είναι εντάξει για το επόμενο παιχνίδι, τον προστατέψαμε σήμερα με εντολή των γιατρών. Δύσκολα να προλάβουν το επόμενο Παπάζογλου και Νέιρα”.

Για το πως βλέπει τον Εργοτέλη: “Μια χαρά είναι ο Εργοτέλης”.

Ο Εργοτέλης 1-0 τον ΟΦΗ