Ολυμπιακός: Δεν τους άρεσε το παιχνίδι της Αργεντινής με το Μαρόκο – Τι χάλασε τους ανθρώπους του Ολυμπιακού

Η Αργεντινή ισοφάρισε (2-2) στις καθυστερήσεις (90+16) όμως δύο ώρες μετά το ματς συνεχίστηκε για τρία λεπτά μετά από ακύρωση του γκολ από το VAR (τελικο σκορ 1-2 υπέρ το Μαρόκου).

Ανησυχία επικράτησε στις τάξεις του Ολυμπιακού, με φόντο το παιχνίδι της ολυμπιακής ομάδας της Αργεντινής με το Μαρόκο.

Ο Σαντιάγκο Έσε έπαιξε για 69 λεπτά, σε ένα παιχνίδι ιδιαίτερα σκληρό και απαιτητικό, όπου για άλλη μία φορά έτρεξε ακατάπαυστα.

Αυτό ήταν που ανησύχησε τους ανθρώπους του Ολυμπικού, το σκληρό παιχνίδι των παικτών του Μαρόκου, καθώς το τελευταίο πράγμα που θέλουν είναι να δουν τον Έσε, ο οποίος παίζει κοντά δύο χρόνια συνεχόμενα, να αποκομίζει κάποιο τραυματισμό.

Έτσι, στον Ολυμπιακό έλεγαν πως από τη μία θέλουν να πάει καλά ο Έσε, γιατί θέλουν να βλέπουν τους παίκτες τους να προοδεύουν, όμως αν… αποκλείονταν η Αργεντινή δεν θα τους… χάλαγε κιόλας.

Ο Έσε χρειάζεται ξεκούραση για να μπορέσει να επιστρέψει γεμάτος στην προετοιμασία των ερυθρόλευκων καθώς δεν μπορεί να φτάσει να παίζει τρία χρόνια χωρίς… διακοπές, ακόμα και αν ο ίδιος δείχνει πως δεν καταλαβαίνει τίποτα.

ΒΟΜΒΑ! ΗΡΘΕ ΝΕΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΔΩΡΑ*!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακός: Δεν τους άρεσε το παιχνίδι της Αργεντινής με το Μαρόκο – Τι χάλασε τους ανθρώπους του Ολυμπιακού», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Διονύσης Αντωνέλλος

Ξεκίνησα με το blogging. Mετά με κέρδισε το ραδιόφωνο και αργότερα με νίκησε η τηλεόραση. Ενδιαφέρον για ότι συμβαίνει στα ελληνοτουρκικά. Τυχερός που γνώρισα κάποιους ανθρώπους και με έκαναν καλύτερο άνθρωπο.