ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΑΕΚ – Ολυμπιακός: 0-2 μέσα σε έξι λεπτά! (vids)

Γρήγορα γκολ για τους «ερυθρόλευκους» στο ματς ΑΕΚ - Ολυμπιακός...

Δεν άργησαν να μπουν γκολ στο ματς ΑΕΚ – Ολυμπιακός.

Στο ΟΑΚΑ η αναμέτρηση ΑΕΚ Ολυμπιακός για τη 2η αγωνιστική των πλέι οφ του πρωταθλήματος της Super League 1 και τα γκολ έκαναν την… εμφάνισή τους γρήγορα.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπόρεσαν να προηγηθούν στο ματς με 0-2 μέχρι το 23′.

Η ομάδα του Πειραιά άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης. Όταν ο Μαντί Καμαρά δοκίμασε το πόδι του έξω από τη μεγάλη περιοχή της ΑΕΚ.

Καλό σουτ του μέσου από τη Γουινέα, βρήκε και η μπάλα στο κεφάλι του Χνιντ και κατέληξε στα δίχτυα του Αθανασιάδη για το 0-1!

Το 0-2 δεν άργησε καθόλου. Μόλις έξι λεπτά μετά το γκολ του Καμαρά ο Ολυμπιακός σημείωσε και το δεύτερό του γκολ στον αγώνα.

Ο Χολέμπας έκανε την κάθετη μπαλιά προς την περιοχή της ΑΕΚ.

Εκεί όπου κινήθηκε ο Γιώργος Μασούρας, πήρε την μπάλα, μπήκε στην περιοχή από τ’ αριστερά και με δυνατό πλασέ έστειλε την μπάλα ψηλά στη γωνία της εστίας του Αθανασιάδη.

Η άφιξη των ομάδων (vid+pics)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «ΑΕΚ – Ολυμπιακός: 0-2 μέσα σε έξι λεπτά! (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.