ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Απόλλων Σμύρνης – Ολυμπιακός 0-4 Κ19: Άνετα οι «ερυθρόλευκοι»

Νίκη με 4-0 για τους μικρούς...

Συντάκτης: Δημήτρης Μαργωμένος Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Εύκολη νίκη πήρε ο Ολυμπιακός για το πρωτάθλημα της Super League K19, απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης με 4-0, εκτός έδρας! Τους τρεις βαθμούς της νίκης κατέκτησαν οι «ερυθρόλευκοι» απέναντι στην ομάδα της Ριζούπολης, σημειώνοντας σε κάθε ημίχρονο από δύο γκολ.

Ο Γκοτζαμανίδης στο 20′ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, ενώ δέκα λεπτά μετά ο Νεοφυτίδης σημείωσε το 2-0 στο ματς. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 53′ ο Μαρίνος μετά από ωραία ατομική ενέργεια «έγραψε» το 3-0 και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Μπουλάρι.

Με τη νίκη αυτή που πήραν οι «ερυθρόλευκοι» συνεχίζουν στην 4η θέση του πίνακα του πρωταθλήματος, έχοντας 42 βαθμούς.

Απόλλων Σμύρνης (Λευτέρης Βελέντζας): Στάγκος, Ντάκα, Τασιάς, Πετράς, Διονέλλης, Κοφίνης, Ρουκουνάκης, Βελούτσος, Καριμπίφης, Τσιάβος, Τσεπελέ.

Ολυμπιακός (Ρικάρντο Πέρες): Στουρνάρας, Τσάβος, Γκοτζαμανίδης, Πέιος, Μαρτίνης, Ξενιτίδης, Νεοφυτίδης, Ντουμάνης, Μαρίνος, Φέκκας, Μπουλάρι, ενώ μπήκαν και οι Μποσκουΐδης, Σουρλής, Ντότης.