ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Αστέρας AKTOR – Ολυμπιακός: 1-0 και ο Ολυμπιακός είναι ξεκάθαρο πως δεν έχει παίκτες – Σοβαρός τραυματισμός Γιαζίτσι

Ότι συνέβη και στα παιχνίδια με Παναιτωλικό και Λεβαδειακό, επαναλήφθηκε και με τον Αστέρα ο οποιος είχε και δοκάρι.

Αστέρας AKTOR - Ολυμπιακός: 1-0 και ο Ολυμπιακός είναι ξεκάθαρο πως δεν έχει παίκτες - Σοβαρός τραυματισμός Γιαζίτσι;
Συντάκτης: Διονύσης Αντωνέλλος Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ο Ολυμπιακός έχασε στην Τρίπολη από τον Αστέρα AKTOR, πετώντας ένα ημίχρονο, καθώς στο πρώτο ημίχρονο το παρατεταμένο ροτέισον του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ δημιούργησε θέματα.

Τζολάκης, Κοστίνια, Ρέτσος, Κάρμο, Αποστολόπουλος, Στάμενιτς, Γκαρθία, Ροντινέι, Κωστούλας, Μασούρας, Γιάρεμτσουκ, η ενδεκάδα του Ολυμπιακού, με κάποιους παίκτες των ερυθρόλευκων να βρίσκονται εκτός… τόπου και χρόνου.

Γρήγορα έτσι… μπήκε μπροστά στο σκορ ο Αστέρας AKTOR στο 21ο λεπτό με γκολ του Γιαμπλόνσκι.

Στις 23 τελικές οι ερυθρόλευκοι, από τις οποίες πέντε στο τέρμα. Ότι συνέβη και στα παιχνίδια με Παναιτωλικό και Λεβαδειακό, επαναλήφθηκε και με τον Αστέρα ο οποιος είχε και δοκάρι.

Κατά τα άλλα, πέντε φάουλ έκαναν οι παίκτες του Ολυμπιακού σε αυτούς του Αστέρα ενώ οκτώ κόρνερ κέρδισαν οι ερυθρόλευκοι έναντι τριών των Αρκάδων.

Ελ Κααμπί (56ο στη θέση του Γιαρεμτσουκ), Μαρτίνς (70ο στη θέση του Κωστούλα), Γουίλιαν (46ο λεπτό στη θέση του Μασούρα), Έσε (46ο λεπτό στη θέση του Στάμενιτς) και Γιαζίτσι (70ο λεπτό στη θέση του Αποστολόπουλου) μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με μεγάλο άτυχο το Γιαζίτσι, για τον οποιο εκφράζονται φόβοι για μεγάλη ζημιά στο γόνατο και ρήξη χιαστού.

Δοκάρι ο Ελ Κααμπί σε κεφαλιά βολίδα και μεγάλη χαμένη ευκαιρία από τον Έσε.

Για άλλο ένα παιχνίδι στην Ελλάδα αποδεικνύεται πως το μόνο που μπορεί να κάνει ο Ολυμπιακός είναι να περιμένει τον Γενάρη και να φέρει πέντε παίκτες (σε όλες τις γραμμές του) για να προσπαθήσει να καλύψει την διαφορά με τους πρώτους στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Εκτός από 13-14 παίκτες που αποτελούν το βασικό ροτέισον του Ολυμπιακού, οι υπόλοιποι στην παρούσα φάση δεν μπορούν δυστυχώς να βοηθήσουν. Θα το είχαν… κάνει αν μπορούσαν.