ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Αταλάντα – Ολυμπιακός: Το γύρισε με δύο γκολ ο Τζιμσίτι (vids)

Η Αταλάντα έκανε την ανατροπή στο σκορ με δύο γκολ του Τζιμσίτι σε δύο λεπτά.

Αταλάντα - Ολυμπιακός: Έφερε το ματς στα ίσια η Αταλάντα με τον Τζιμσίτι να βρίσκει δίχτυα με κεφαλιά, ενώ μετά από λίγο σημείωσε και δεύτερο γκολ.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Χρηστάκος Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Αταλάντα – Ολυμπιακός: Έφερε το ματς στα ίσια η Αταλάντα με τον Τζιμσίτι να βρίσκει δίχτυα με κεφαλιά, ενώ μετά από λίγο σημείωσε και δεύτερο γκολ.

Αταλάντα – Ολυμπιακός: Πιο συγκεκριμένα στο 61′ οι γηπεδούχοι εκτέλεσαν το 11ο κόρνερ τους. Ο Τζιμσίτι πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους από το 35ο λεπτό και μετά. Για να χάσουν πολλές ευκαιρίες και είχαν ένα ακυρωθέν γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καταιγιστικοί και είχαν τον Ολυμπιακό κλεισμένο στα καρέ του. Για να έρθουν δύο γκολ του Τζιμσίτι στο 61′ και το 63′ να κάνει την ανατροπή στο σκορ.

Και η Αταλάντα να γυρίσει στο 2-1, από το 0-1 που ήταν πίσω στο σκορ όταν σκόραρε ο Τικίνιο στο 16′.