ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Έπαιξε σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο ο Χασάν

Ο επιθετικός του Ολυμπιακού αντικατέστησε τον Μαρουάν Μοχσέν στο 46ο λεπτό, στην εύκολη νίκη της Αιγύπτου επί της Σουαζιλάνδης (4-1).

Η Αίγυπτος επικράτησε εύκολα της Σουαζιλάνδης με 4-1 στο Κάιρο για τα προκριματικά του Κόπα Αφρικα 2019, με τον Αχμέντ Χασάν να επιστρέφει, φορώντας το εθνόσημο στο στήθος.

O Χαβιέ Αγκίρε δεν προτίμησε τελικά τον επιθετικό του Ολυμπιακού για το βασικό σχήμα, αλλά τον Μαρουάν Μοχσέν. Ωστόσο, με την έναρξη του δεύτερου μέρους, ο 25χρονος στράικερ αντικατέστησε τον σέντερ φορ της Αλ Αχλί.

Ο Χασάν είχε να αγωνιστεί στην Εθνική ομάδα της πατρίδας του από τις 25 Μαΐου και το εκτός έδρας φιλικό με το Κουβέιτ (1-1). Η Αίγυπτος έφτασε τους 6 βαθμούς σε 3 αγώνες στο 10ο όμιλο των προκριματικών για το Κύπελλο Εθνών Αφρικής. Οι «Φαραώ» πέτυχαν και τα τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τον Μοχάμεντ Σαλάχ να σκοράρει με απευθείας εκτέλεση κόρνερ!

Αίγυπτος – Σουαζιλάνδη 4-1 (7′ Ελ Μοχαμαντί, 10′ Ουάρντα, 29′ Τρεζεγκέ, 45′ Σαλάχ – 85′ Γκαμεντζέ)

Τα γκολ του αγώνα:

Βασικός ο Καμαρά, νίκη για Γουινέα

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Έπαιξε σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο ο Χασάν», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.