Καραπαπάς: «Ακόμα να ενημερωθεί ο κ. Τσίπρας;»
Ο Διευθυντής Επικοινωνίας της ΠΑΕ Ολυμπιακός σχολίασε με καυστικό τρόπο το γεγονός πως ο Αλέξης Τσίπρας δεν απηύθυνε δημόσια συγχαρητήρια στο τμήμα πόλο του συλλόγου για την κατάκτηση του Champions League.![Καραπαπάς: «Ακόμα να ενημερωθεί ο κ. Τσίπρας;»](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/06/karapapas-2.jpg)
Πέρασε μία ημέρα από το έπος της Γένοβας, που έστειλε στα ουράνια εκατομμύρια Ολυμπιακούς, αλλά η «απουσία» του Πρωθυπουργού «χτυπάει» άσχημα.
Ο Αλέξης Τσίπρας θα μπορούσε να στείλει έστω ένα τυπικό μήνυμα συγχαρητηρίων για την κατάκτηση του Champions League από την ομάδα πόλο Αντρών του συλλόγου, αλλά ακόμα αυτή η Κυβερνητική κίνηση «αγνοείται».
Ο Διευθυντής Επικοινωνίας της ΠΑΕ Ολυμπιακός, Κώστας Καραπαπάς, εστίασε σε αυτό το γεγονός, τονίζοντας πως είναι προτιμότερο, σε τέτοιες στιγμές, οι άνθρωποι να δείχνουν τον πραγματικό εαυτό τους.
Συγκεκριμένα, ο Κώστας Καραπαπάς έγραψε στο Facebook: «Ακόμα να ενημερωθεί ο «φίλαθλος» Πρωθυπουργός κ. Τσίπρας ότι μία ελληνική ομάδα κατέκτησε το Champions League του πόλο; Καλύτερα όμως έτσι! Ούτε τα συγχαρητήρια σας θέλουμε, ούτε κάτι άλλο. Καλύτερα να είστε απλά ο εαυτός σας… Λίγη ντροπή…».