Κηφισιά – Ολυμπιακός: Να φύγει σκέφτηκε ο Ολυμπιακός – Γιατί δεν έφυγε

Ο λόγος που δεν έφυγε ο Ολυμπιακός από το παιχνίδι και ποιοι επηρέασαν την απόφαση.

Κηφισιά - Ολυμπιακός: Να φύγει σκέφτηκε ο Ολυμπιακός - Γιατί δεν έγινε
Συντάκτης: Διονύσης Αντωνέλλος Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Κηφισιά – Ολυμπιακός: Να φύγει σκέφτηκε ο Ολυμπιακός από το γήπεδο της Καισαριανής, λόγω των διαιτητικών αποφάσεων εναντίον του.

Οι ερυθρόλευκοι διαμαρτύρονται για την κάρτα στον Ρέτσο (σ.σ. την πρώτη κίτρινη), για τον μη καταλογισμό του πέναλτι στον Ροντινέι καθώς και για τα δυο γκολ που ακυρώθηκαν στους ερυθρόλευκους για χέρι του Μασούρα και οφσάιτ του Ελ Αραμπί.

Μάλιστα η εντολή ήταν ο Ολυμπιακός να αποχωρήσει από το παιχνίδι, ώστε να πάρει έκταση η υπόθεση των καταγγελιών του για προσπάθεια αλλοίωσης του πρωταθλήματος.

Ο λόγος που δεν έφυγε ο Ολυμπιακός από το παιχνίδι ήταν πως υπήρχε μεταξύ παικτών και προπονητικού τιμ η σιγουριά πως οι ερυθρόλευκοι θα γυρίσουν το παιχνίδι, παρά την κόντρα διαιτησία.

Το είπε και ο Κώστας Φορτούνης στην δηλώσεις του, πως υπήρχε τέτοια εντολή, όμως με αντίδραση των παικτών αποφασίστηκε να μείνουν στο παιχνίδι και να παίξουν.

Πράγματι ο Ολυμπιακός κατάφερε αν και έπαιζε με 10 παίκτες από το πρώτο ημίχρονο, να γυρίσει το παιχνίδι και να πάρει τη νίκη με 2-3.

Οι ερυθρόλευκοι είχαν προηγηθεί με 2-0 όμως παίζοντας με δέκα παίκτες δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το προβάδισμα και δέχτηκαν την ισοφάριση από την Κηφισιά.

Kηφισιά – Ολυμπιακός: Δύο κίτρινες σε 10 λεπτά ο Ρέτσος – Αυστηρός, αλλά δίκαιος ο Μανούχος!