ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Λαμία – Ολυμπιακός 0-3 επιστρέφοντας στις εργοστασιακές ρυθμίσεις – Δύο γκολ ο Ελ Κααμπί

Δύο γκολ ο Ελ Κααμπί για τον οποίο έσταζε... μέλι ο Μεντιλίμπαρ - Γκολάρα το πρώτο.

Ο καλύτερος Ολυμπιακός του φετινού πρωταθλήματος ξεκλείδωσε την πολύ καλή ομάδα της Λαμίας εκτός έδρας και κέρδισε 0-3 σε μία έδρα που δεν είναι σίγουρο πως θα περάσουν χωρίς απώλειες οι υπόλοιποι διεκδικητές του πρωταθλήματος.

Χρειάστηκε ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί να εκμεταλλευτεί μία εκπληκτική μπαλιά του Τσικίνιο και να ανοίξει το σκορ στο 41ο λεπτό με την τέλεια… κεφαλιά ενώ ο ίδιος ήταν που έκανε το 0-2 στο 79′.

Το τρίτο γκολ του Ολυμπιακού έβαλε ένας από τους καλύτερους παίκτες των ερυθρόλευκων στη Λαμία, ο Ζέλσον Μαρτίνς, δύο λεπτά μετά, στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης.

Μέλι… έσταζε στις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα ο Χοσέ Λουΐς Μεντιλίμπαρ για τον Ελ Κααμπί και όσα προσφέρει στον Ολυμπιακό, εκτός από τα γκολ όπως είπε.

Συγκλονιστικός για άλλον ένα αγώνα ο Σαντιάγκο Έσε ο οποίος δείχνει σοβαρότητα 30αρι μόλις στα 22 του χρόνια.

Να σημειωθεί πως για να μείνει το μηδέν στην άμυνα των ερυθρόλευκων χρειάστηκε σε δύο περιπτώσεις να διαφυλάξει την εστία του ο Κωνσταντής Τζολάκης, που ήταν εκεί όποτε χρειάστηκε.

Με τον Ολυμπιακό έκανε την παρθενική του εμφάνιση για φέτος και ο Νταβίντ Κάρμο, ο οποίος πήρε την θέση του Λορέντσο Πιρόλα στο 54ο λεπτό, καθώς ο νεαρός Ιταλός ένιωσε ενοχλήσεις και αποχώρησε.

Τζολάκης, Ροντινέι, Ντόι, Πιρόλα, Ορτέγκα, Στάμενιτς, Έσε, Μαρτίνς, Τσικίνιο, Βέλντε και Ελ Κααμπί η ενδεκάδα του Ολυμπιακού, στον εκτός έδρας αγώνα με τη Λαμία.

Αγωνίστηκαν επίσης οι Νταβίντ Κάρμο (στη θέση του Πιρόλα), ο Γιώργος Μασούρας (στο 76ο λεπτό στη θέση του Βέλντ), Ντάνι Γκαρσία (στο 85ο λεπτό στη θέση του Στάμενιτς) και Ρόμαν Γιάρεμτσουκ (στο 85ο λεπτό στη θέση του Ελ Κααμπί).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λαμία – Ολυμπιακός 0-3 επιστρέφοντας στις εργοστασιακές ρυθμίσεις – Δύο γκολ ο Ελ Κααμπί», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Διονύσης Αντωνέλλος

Ξεκίνησα με το blogging. Mετά με κέρδισε το ραδιόφωνο και αργότερα με νίκησε η τηλεόραση. Ενδιαφέρον για ότι συμβαίνει στα ελληνοτουρκικά. Τυχερός που γνώρισα κάποιους ανθρώπους και με έκαναν καλύτερο άνθρωπο.