ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Λεβαδειακός – Ολυμπιακός: Γκολ στην επανεμφάνιση του ο Σεμέδο (vid)

Ο Ολυμπιακός δέχθηκε δύο γκολ σε έξι λεπτά, αλλά μείωσε με τον Ρούμπεν Σεμέδο που σκόραρε στην επανεμφάνιση του με την ερυθρόλευκη φανέλα.

Λεβαδειακός – Ολυμπιακός: Ο Ρούμπεν Σεμέδο κατάφερε να σκοράρει στην επανεμφάνιση του με την ερυθρόλευκη φανέλα.

Πιο συγκεκριμένα στο 28’ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά, από το ύψος του πέναλτι. Ήταν αμαρκάριστος και σημάδεψε σωστά στην αριστερή γωνία.

Με το γκολ αυτό οι Πειραιώτες μείωσαν σε 2-1 καθώς ο Λεβαδειακός έβαλε δύο γκολ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Ο Πολέτο ήταν αυτός που έκανε το 1-0 και ο Παναγιώτης με εκτέλεση κόρνερ το 2-0.

Μια ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους που ήταν ασύνδετοι σε αυτά τα λεπτά και ο Λεβαδειακός το εκμεταλλεύτηκε.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λεβαδειακός – Ολυμπιακός: Γκολ στην επανεμφάνιση του ο Σεμέδο (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Αλέξανδρος Χρηστάκος

Με μια μπάλα στο χέρι από μικρός. Κάποια στιγμή ξεκίνησε ερασιτεχνική καριέρα ποδοσφαιριστή στα χωμάτινα γήπεδα! Παράλληλα του άρεσε και να γράφει, γι' αυτά που ζούσε εντός των γραμμών. Γι' αυτό και σπούδασε δημοσιογραφία. Έκανε τα πρώτα βήματα στον Πρωταθλητή (1997-2011). Δούλεψε σε αθλητικά σάιτ Ολυμπιακών αποχρώσεων. Εν συνεχεία πέρασε από τη SportDay (2015-2017) και τώρα στο Sportime (από το 2017). Πλέον η μπάλα έφυγε για τα καλά από τα πόδια και είναι... στο γραπτό!