ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: To μυστικό… του Μεντιλίμπαρ στα αποδυτήρια στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου δεν έμεινε και τόσο… μυστικό

Πολύ κακός ο Ολυμπιακος, στο πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό, όμως στην ανάπαυλα κάτι... άλλαξε.

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Οι φωνές του Χοσέ Λουΐς Μεντιλίμπαρ στα αποδυτήρια στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ακούγονταν έως του διαδρόμους του γηπέδου της Λεωφόρου Αλεξάνδρας.

Ο πολύ κακός Ολυμπιακός, στο πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό είχε κάνει ήδη… έξαλλο τον Βάσκο προπονητή των ερυθρόλευκων από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, όπου φώναζε συνεχώς στους παίκτες του (ειδικά στους Καρβάλιο, Ρίτσαρντς και Όρτα).

Μάλιστα η γνωστή ιβηρική βρισιά, πούτα μάντρε, ακούστηκε έως τη… ΓΑΔΑ, σε ένα λάθος γέμισμα του Κάρμο που ακύρωσε επίθεση με αξιώσεις του Ολυμπιακού.

«Πως παίζετε έτσι, είστε σε άλλο γήπεδο», φώναζε ο Μεντιλίμπαρ στους παίκτες του στην ανάπαυλα του ημιχρόνου, ενώ η αλλαγή του Καρβάλιο σε πρώτο χρόνο και του Γιόβετιτς σε δεύτερο, ήταν σημαντικές κινήσεις για την αγωνιστική μεταμόρφωση του Ολυμπιακού, ο οποίος στο δεύτερο ημίχρονο έκανε το 2-2 και πήρε το ευρωπαϊκό εισιτήριο, ήδη από το ελληνικό πρωτάθλημα.

Πολλές οι φωνές του Μεντιλίμπαρ λοιπόν στο ημίχρονο, με τους παίκτες να τον έχουν δει σπάνια τόσο… έξαλλο.

Το είπε ο Βάσκος προπονητής και στις δηλώσεις του μετά το παιχνίδι, πως στο πρώτο ημίχρονο ήταν σα να παίζουν «μεγάλοι με μικρούς».

ΤΡΕΛΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΑΖΙΝΟ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: To μυστικό… του Μεντιλίμπαρ στα αποδυτήρια στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου δεν έμεινε και τόσο… μυστικό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Διονύσης Αντωνέλλος

Ξεκίνησα με το blogging. Mετά με κέρδισε το ραδιόφωνο και αργότερα με νίκησε η τηλεόραση. Ενδιαφέρον για ότι συμβαίνει στα ελληνοτουρκικά. Τυχερός που γνώρισα κάποιους ανθρώπους και με έκαναν καλύτερο άνθρωπο.