Παναθηναϊκός – Λανς: Ο Πελίστρι κάνει το 1-0 και το ΟΑΚΑ «σείεται»! (vid)

Δείτε το γκολ που πέτυχε ο Πελίστρι στο 62ο λεπτό με το οποίο ο Παναθηναϊκός ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα.

Παναθηναϊκός - Λανς: Φωτιά στο ΟΑΚΑ, έβαλε στο 62ο λεπτό ο Πελίστρι που άνοιξε το σκορ στον επαναληπτικό για τα πλέι οφ του Conference League
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Παναθηναϊκός – Λανς: «Φωτιά» στο κατάμεστο από 60.000 οπαδούς των πράσινων ΟΑΚΑ, έβαλε στο 62ο λεπτό ο Φακούντο Πελίστρι που άνοιξε το σκορ στον επαναληπτικό για τα πλέι οφ του Europa Conference League.

Μετά από κλέψιμο του Μαντσίνι, ο Φώτης Ιωαννίδης βρέθηκε στην περιοχή, η μπάλα κόπηκε, αλλά στρώθηκε στον Ουρουγουανό εξτρέμ που με ωραίο πλασέ έστειλε τη μπάλα στην απέναντι γωνία για το 1-0!

Οπως ήταν φυσικά το Ολυμπιακό στάδιο πήρε… φωτιά καθώς οι οπαδοί του Παναθηναϊκού πανηγύρισαν έξαλλα την ισοφάριση του σκορ του πρώτου αγώνα επί γαλλικού εδάφους (2-1).