Παναθηναϊκός: Σε όλα τα ματς έχει το ίδιο πρόβλημα

Για μία ακόμη φορά ο Παναθηναϊκός άργησε να μπει στο ματς.

Συντάκτης: Αντώνης Τσιράκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Με κορυφαίους τους Ντραγκόφσκι και Ιωαννίδη ο Παναθηναϊκός έφερε 0-0 με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα εμφανίζοντας ξανά το ίδιο πρόβλημα. Έμεινε ξανά στα αποδυτήρια για αρκετή ώρα.

Αυτό δεν μπορεί να είναι τυχαίο γιατί έχει γίνει σε όλα του τα ματς. Εξαίρεση φυσικά τα δύο με την Μπότεφ. Σε όλα τα υπόλοιπα ο Παναθηναϊκός είχε το ίδιο θέμα.

Με τον Άγιαξ στο ΟΑΚΑ το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης ο Μπέργκχαους το έβαλε στο 28′. Στο Άμστερνταμ οι Ολλανδοί είχαν την πρώτη τους καλή φάση στο 2′, μία πολύ μεγάλη με τον Σούταλο στο 26′, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ιωαννίδης έβγαζε την μπάλα σχεδόν πάνω από τη γραμμή. Στο 33′ είχε και δοκάρι ο Μπέργκχαους.

Με τη Λανς εκτός ο Παναθηναϊκός έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 4′ και στο 34′ είχε γίνει το 2-0, ενώ στο ΟΑΚΑ ο Σαΐντ άγγιξε το γκολ στο 9′. Ακολούθησε το πέναλτι που έπιασε ο Ντραγκόφσκι στο 15′ στον Σοτοκά και η νέα μεγάλη ευκαιρία του Σαΐντ στο 33′.

Στο πρωτάθλημα ο Αστέρας Τρίπολης είχε τρεις ευκαιρίες στο πρώτο μισάωρο με μεγαλύτερη αυτή του Άνταμ, ενώ την επόμενη αγωνιστική ο Λεβαδειακός είχε δοκάρι με τον Γιαννιώτα στο 2′. H Athens Kallithea είχε τουλάχιστον δύο καλές φάσεις στο πρώτο μισάωρο και το γκολ του Μουτίνιο, ενώ ο ΠΑΟΚ άγγιξε το γκολ στο 11′ με τον Σβαμπ και είχε δύο ακόμη φάσεις με τον Τσάλοφ στο πρώτο του 20λεπτο. Έως το 30′ δεν περνούσε εύκολα ούτε τη σέντρα ο Παναθηναϊκός.

Είναι τέτοια η συνέπεια που όλο αυτό κάτι δείχνει. Οι «πράσινοι» έχουν σοβαρό πρόβλημα στο πώς μπαίνουν στα ματς και αυτό είναι καθαρά θέμα συγκέντρωσης και προετοιμασίας. Εάν δεν το λύσουν, θα κάνουν τη ζωή τους διαρκώς πιο δύσκολη.