Η αποστολή του Παναθηναϊκού για το Αγρίνιο
Οι 18 εκλεκτοί του Γιώργου Δώνη για την πρεμιέρα στο Κύπελλο.![Η αποστολή του Παναθηναϊκού για το Αγρίνιο](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/10/Donis.jpg)
Με 18 ποδοσφαιριστές θα ταξιδέψει στο Αγρίνιο για την πρεμιέρα του Κυπέλλου, απέναντι στον Παναιτωλικό, ο Παναθηναϊκός.
Συγκεκριμένα στην αποστολή του «τριφυλλιού» συμπεριλήφθηκαν οι: Κότσαρης, Ξενόπουλος, Οικονόμου, Πούγγουρας, Παντελάκης, Θεοχάρης, Χατζηθεοδωρίδης, Τζανδάρης, Στάικος, Δώνης, Χατζηγιοβάνης, Εμμανουηλίδης, Κουντουριώτης, Βέργος, Σέχου, Αποστολάκης, Καμπετσής, Μακέντα. Όπως διακρίνουμε, μοναδικός ξένος της 18άδας είναι ο Κίκο Μακέντα!
Να σημειωθεί ότι στην πρωινή προπόνηση ο Γιώργος Δώνης είδε τους Μουνιέ, Γιόχανσον, να συνεχίζουν τη θεραπεία τους. Ατομικό ακολούθησαν οι Κολοβέτσιος, Μπουζούκης, Κάτσε.
Τη φετινή επιθετική επίδοση, την είχε φτάσει πέρσι τον Γενάρη!
Πότε ήταν η τελευταία φορά που δύο ομάδες της Super League ξεκίνησαν με «5Χ5»
Τι εμποδίζει τον Χατζηγιοβάνη να γίνει διεθνής