ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Υπόκλιση της «L΄Equipe» στον Παναθηναϊκό: «Οι Θεοί ήταν Έλληνες»

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε κάτι σπουδαίο κόντρα στη Μαρσέιγ και πλέον επιστρέφει για τα καλά.

Ματς για γερά νεύρα έδωσε ο Παναθηναϊκός κόντρα στη Μαρσέιγ, παίρνοντας σπουδαία πρόκριση τα πλέι-οφ του Champions League με 5-3 στα πέναλτι.

Οι «πράσινοι» μπορεί να βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0, ωστόσο ο Φώτης Ιωαννίδης και η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, είχε διαφορετική άποψη.

Ο Έλληνας επιθετικός, σκόραρε από πέναλτι στα τελευταία λεπτά του αγώνα και έστειλε το ματς στην παράταση εκεί που ο Παναθηναϊκός τα έδωσε όλα.

Δέχτηκε πολύ μεγάλη πίεση, δέχτηκε γκολ που ακυρώθηκε ως offside, αλλά δεν τα παράτησε ποτέ και πήρε το ματς στα πέναλτι.

Εκεί οι «πράσινοι» ήταν πιο έτοιμοι ψυχολογικά και πέταξαν εκτός διοργάνωσης τους Γάλλους, που πλέον μαζεύουν τα κομμάτια τους.

Όπως ήταν αναμενόμενο ο Γαλλικός Τύπος δείχνει την τεράστια απογοήτευση για τους Μασαλλούς, ενώ η «L΄Equipe», κάνει υπόκλιση στον Παναθηναϊκό.

Συγκεκριμένα, βγήκε με πρωτοσέλιδο στο οποίο αναφέρει: «Οι Θεοί ήταν Έλληνες».

Πλέον η ομάδα της Αθήνας, θα πρέπει στα πλέι-οφ του Champions League να ξεπεράσει στο εμπόδιο της Μπράγκα και να βρεθεί στους ομίλους.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Υπόκλιση της «L΄Equipe» στον Παναθηναϊκό: «Οι Θεοί ήταν Έλληνες»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για περισσότερα σχετικά άρθρα επιλέξτε παρακάτω.