ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Ο Παναθηναϊκός θα πρέπει να πάρει παίκτη σε αυτήν τη θέση

Ο Παναθηναϊκός απέκλεισε την Ντνίπρο αλλά το κενό στη θέση του δεξιού μπακ φάνηκε.

Ο Παναθηναϊκός απέκλεισε την Ντνίπρο αλλά το κενό στη θέση του δεξιού μπακ φάνηκε. Το Sportιme για τα μεταγραφικά του τριφυλλιού.
Συντάκτης: Κώστας Παπαδόπουλος Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ο Παναθηναϊκός  θέλει άμεσα μεταγραφή στο δεξί μπακ και αυτοί είναι οι λόγοι για τους οποίους χρειάζεται ενίσχυση στο δεξιό άκρο της αμυντική του γραμμής.

Δύο είναι τα δεδομένα μετά την ιστορική πρόκριση του Παναθηναϊκού επί της Ντνίπρο. Πως α) ο Παναθηναϊκός επιστρέφει σε ευρωπαϊκούς ομίλους και αυτό είναι ένα βήμα μπροστά για να κάνει το come back που πρέπει εκτός Ελλάδας, β) ο Παναθηναϊκός τα χρειάστηκε για να αποκλείσει τους Ουκρανούς.

Δεν είναι μόνο το 1-2 που είχε φέρει τους αντιπάλους ένα γκολ μακριά από την ισοφάριση του πρώτου αγώνα. Είναι πως μέσα στο ματς η ομάδα του Γιοβάνοβιτς αν και από τη μέση και μπροστά ήταν αρκετά καλή, πίσω είχε φοβερά ζητήματα.

Ανησυχητική η εικόνα των Μάγκνουσον (κυρίως) και Γέντβαϊ, σας έγραψε χαρακτηριστικά το Sportime.

Ποιος ξεχνάει π.χ. την ευκαιρία της Ντνίπρο στα τελευταία δευτερόλεπτα του πρώτου ημιχρόνου. Με το σκορ στο 1-1 που χάθηκε σε κενή εστία σχεδόν η ευκαιρία εκεί για το 1-2.

Και αν μη τι άλλο αν η Ντνίπρο έμπαινε με υπέρ της σκορ στο δεύτερο ημίχρονο θα ήταν πιο δύσκολα τα πράγματα.

Το ζήτημα είναι πως ο Παναθηναϊκός έχει τώρα μπροστά του την Μαρσέιγ. Τα υπόλοιπα βρίσκονται.

Όπως π.χ. δεξιός μπακ. Είχατε διαβάσει από το Sportime για το τι γίνεται. Δίνεται ένα ικανοποιητικό συμβόλαιο για τον εκλεκτό.

Υπάρχει και ο Βαγιαννίδης. Αυτός που φάνηκε να χάνει πολλούς πόντους μάλιστα μετά τη ρεβάνς είναι σίγουρα ο Κώτσιρας. Δεν τα πήγε καλά, ούτε επιθετικά ούτε αμυντικά.

Διαβάστε τη στήλη Agent Greek στο e-Sportime εντελώς ΔΩΡΕΑΝ ΕΔΩ!

Κάντε εγγραφή  και διαβάστε καθημερινά δωρεάν την ηλεκτρονική έκδοση της Sportime e-εφημερίδα ΕΔΩ!