«Παίζουν» Ολλανδία και Ιταλία για το βασικό στάδιο προετοιμασίας
Πότε θα βρίσκονται στο Κορωπί για την επίσημη πρώτη οι παίκτες του Παναθηναϊκού.![«Παίζουν» Ολλανδία και Ιταλία για το βασικό στάδιο προετοιμασίας](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/06/Proetoimasia-1.jpg)
Μέσα στην επόμενη εβδομάδα αναμένεται να οριστικοποιηθούν οι λεπτομέρειες για την προετοιμασία του Παναθηναϊκού.
Στο χθεσινό (15/6) τους ραντεβού, Γιώργος Δώνης και Νίκος Νταμπίζας συζήτησαν αρκετά για την προετοιμασία της ομάδας. Όπως προκύπτει, οι «πράσινοι» θα πατήσουν για πρώτη φορά το πόδι τους στο «Γ. Καλαφάτης» στις 2 Ιουλίου και για δύο-τρεις ημέρες θα υποβληθούν στις απαραίτητες εξετάσεις στο Κορωπί (λιπομετρήσεις κτλ.), χωριζόμενοι σε γκρουπ.
Λίγες ημέρες μετά η αποστολή θα αναχωρήσει για το βασικό στάδιο της προετοιμασίας. Όπως γράφεται σήμερα (16/6) και στην έντυπη έκδοση του Sportime, ως υποψήφιες χώρες παίζουν η Ολλανδία και η Ιταλία, με πιθανότερο προορισμό την πρώτη.
Συναντήθηκαν Δώνης-Νταμπίζας, στο επίκεντρο η προετοιμασία
Παίρνει μπρος για Κάτσε, Μυστακίδη, Λουντ!