ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός Κ19: Πρώτη φιλική νίκη κόντρα σε Ατρόμητο

Την πρώτη της νίκη στα φιλικά προετοιμασίας πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός στους Κ19, καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Ατρομήτου με 3-1. Ο Παναθηναϊκός είχε παίξει μέχρι τώρα με με Πανιώνιο (1-1), Κυανό Αστέρα Βάρης (0-0), ενώ είχε ηττηθεί από τον Άγιο Ιερόθεο (3-1). Παρά την αφόρητη ζέστη, οι παίκτες του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου απέδωσαν καλά στην επίθεση,...

Συντάκτης: Μάνος Ανδρουλάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Την πρώτη της νίκη στα φιλικά προετοιμασίας πανηγύρισε ο Παναθηναϊκός στους Κ19, καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Ατρομήτου με 3-1.

Ο Παναθηναϊκός είχε παίξει μέχρι τώρα με με Πανιώνιο (1-1), Κυανό Αστέρα Βάρης (0-0), ενώ είχε ηττηθεί από τον Άγιο Ιερόθεο (3-1).

Παρά την αφόρητη ζέστη, οι παίκτες του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου απέδωσαν καλά στην επίθεση, δεδομένου ότι δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες.

Το σκορ άνοιξε ο Παύλος Καρβούνης με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, ενώ στο β’ ημίχρονο βρήκαν δίχτυα οι Αλέξανδρος Ρόμπι και Ραφαήλ Μακροδημήτρης, προτού οι γηπεδούχοι μειώσουν με πέναλτι στο τέλος.

Αρχικά για τους «πράσινους» αγωνίστηκαν οι: Οικονομάκης, Πορφυρόπουλος, Λαζαρίδης, Σιδεράς, Ρόμπι, Φρόκου, Καρβούνης, Δημοσθενιάδης, Τόρα, Κρυπαράκος και Μ. Τζαβίδας.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Νικολάου, Ζαφείρης, Κούτσιας, Βόσσος, Ηλιάδης, Κωστόπουλος, Μακροδημήτρης και Παυλάκης.