ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Παναθηναϊκός: Ο Ιωαννίδης θα τσεκαριστεί και με την Εθνική

Ο Παναθηναϊκός θα δει τον Φώτη Ιωαννίδη να τσεκάρεται και στα ματς με την Εθνική μια και δεν είναι λίγοι οι σύλλογοι που τον παρακολουθούν

Συντάκτης: Agent Greek Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ο Παναθηναϊκός έχει στο ρόστερ του ένα από τα πιο ενδιαφέροντα πρότζεκτ όχι μόνο στην Ελλάδα. Πολλά τα μάτια πάνω του. Ο Φώτης Ιωαννίδης δείχνει πως είναι σε μια σεζόν που θα ξεπεταχθεί. Που θα κάνει αυτό το πολυπόθητο upgrade.

Οι περισσότεροι μιλούσαν για τα νούμερά του, πλέον ο Ιωαννίδης τα φτιάχνει και αυτά.

Σε 15 ματς έχει 6 γκολ και 4 ασίστ. Σούπερ, κάτι παραπάνω από σούπερ. Τα γκολ στην Ευρώπη, η όλη του παρουσία, το στυλ του αλλά και τα μοντέρνα χαρακτηριστικά του, τον έχουν βάλει στις ατζέντες πολλών ομάδων.

Επόμενος στόχος, η Εθνική ομάδα. Ο Ιωαννίδης δείχνει τη δεδομένη χρονική στιγμή να μην είναι η Νο1 επιλογή.

Αγωνίστηκε για κάτι παραπάνω από 20 λεπτά στο εύκολο 5-0 με το Γιβραλτάρ αλλά ακόμα δεν έχει σκοράρει με το εθνόσημο. Σε 5 ματς ακόμα δεν έχει βρει δίχτυα.

Οι περισσότερες ομάδες θέλουν οι παίκτες που αποκτούν να έχουν και εμπειρία αλλά και να είναι πρωταγωνιστές στις εθνικές.

Είναι ένα must have, ένα συν στο βιογραφικό προκειμένου να αποτελέσουν ακόμα μεγαλύτερο πόλο έλξης για τη μεταγραφή.

Ο Ιωαννίδης λοιπόν μπορεί να μην το περιμένει αλλά αρχικά το παιχνίδι με την Ιρλανδία αν παίξει θα είναι μια πρώτης τάξης ευκαιρία για σκάουτινγκ.

Συν του ότι γίνεται σε μια χώρα που συγκεντρώνει βλέμματα, όποιο ματς και αν γίνει στο έδαφός της. Αν και λογικά ο Ιωαννίδης δε θα είναι στη βασική 11άδα αλλά σε τέτοια παιχνίδια αρκούν ακόμα και λίγα λεπτά. Ο Παναθηναϊκός σίγουρα θα παρακολουθεί επίσης.

Διαβάστε τη στήλη Agent Greek εντελώς ΔΩΡΕΑΝ ΕΔΩ!

Κάντε εγγραφή και διαβάστε καθημερινά δωρεάν την ηλεκτρονική έκδοση της Sportime e-εφημερίδα ΕΔΩ

BOMBA! HΡΘΕ ΝΕΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΔΩΡΑ!