ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Γρηγορίου: «Υπήρχαμε μόνο για 34 λεπτά»

Αυτό είπε ο προπονητής του Πανιωνίου για την απογοητευτική εμφάνιση της ομάδας του κόντρα στον Παναθηναϊκό

Με κάτω τα χέρια έχασε στη Νέα Σμύρνη ο Πανιώνιος το βράδυ της Κυριακής (22/4) από τον Παναθηναϊκό, όπως δείχνει και το τελικό 0-3.

Οι «κυανέρυθροι» ήταν απογοητευτικοί και αυτό το παραδέχτηκε στη συνέντευξη Τύπου και ο Μιχάλης Γρηγορίου, ο οποίος είπε μεταξύ άλλων πως η ομάδα του υπήρχε μόνο για 34 λεπτά.

«Είχαμε τονίσει πριν το παιχνίδι ότι ήταν ουσιαστικά ένας τελικός για εμάς. Θέλαμε μόνο νίκη, όχι άλλο αποτέλεσμα. Μπήκαμε καλά στα πρώτα 34 λεπτά του παιχνιδιού, δημιουργήσαμε προϋποθέσεις και είχαμε μία μεγάλη ευκαιρία με τον Ντουρμισάι να ανοίξουμε το σκορ. Μετά με το κρύο γκολ που δεχτήκαμε βρεθήκαμε από το πουθενά πίσω στο σκορ. Μετά μέχρι να καταλάβουμε τι έγινε, και με το νεαρό της ηλικίας των παικτών, δεχθήκαμε και το δεύτερο.

Μετά δεν μας άρεσε καθόλου που δε να αντιδράσαμε στο παιχνίδι. Υπήρχαμε στο παιχνίδι μόνο για 34 λεπτά. Όταν βρίσκεσαι με 0-2 πίσω στο σκορ ήταν πολύ δύσκολο να συνεχίσουμε, υπάρχει και η απειρία στην ομάδα. Πρέπει να κάνουμε ότι μας αναλογεί στα δύο τελευταία ματς για εκπροσωπούμε τον Πανιώνιο. Να μην κλείσουμε με κακές εντυπώσεις την χρονιά».

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γρηγορίου: «Υπήρχαμε μόνο για 34 λεπτά»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.