ΠΑΟΚ: «Σκασμένος» ο κόσμος του με τη χαμένη ευκαιρία στο Champions League: 250 σχόλια σε 4 λεπτά στο Facebook!

Η απογοήτευση του κόσμου του ΠΑΟΚ για τη μεγάλη χαμένη ευκαιρία στο Champions League «αποτυπώθηκε» στα social media.

Συντάκτης: Λευτέρης Παυλίδης Χρόνος ανάγνωσης: 3 λεπτά

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε από τη Μάλμε με 3-4 στην παράταση, στη ρεβάνς της Τούμπας και έτσι δεν θα συνεχίσει την προσπάθεια του για να μπει στους ομίλους του Champions League. Ο δικέφαλος έχασε μεγάλη ευκαιρία κάτι το οποίο φάνηκε και από τον «χαμό» που έγινε από τους οπαδούς του στα social media μετά το ματς.

Είναι χαρακτηριστικό ότι μετά από μόλις τέσσερα λεπτά από την ανάρτηση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ για το αποτέλεσμα του αγώνα στην σελίδα της ομάδας στο Facebook υπήρχαν ήδη 250 σχόλια, ενώ στο 10λεπτο είχαν φτάσει τα 560!

Οι οπαδοί των ασπρόμαυρων δεν μπορούσα να πιστέψουν πώς η ομάδα τους δεν κατάφερε να προκριθεί απέναντι σε μια καλή, αλλά βατή ομάδα όμως η Μάλμε, ειδικά μετά το 2-2 του πρώτου αγώνα και του 3-2 της Τούμπας στο ημίχρονο.

Κάτι ανάλογο επικράτησε και στο Twitter μετά τον αποκλεισμό του ΠΑΟ. Είναι χαρακτηριστικό ότι το παιχνίδι των ασπρόμαυρων «τρένταρε» για αρκετή ώρα περισσότερο και από τις φωτιές που είναι το πιο σημαντικό θέμα των τελευταίων ημερών σε ολόκληρη τη χώρα.

Βεβαίως, όπως συμβαίνει σε τέτοιες περιπτώσεις υπήρχε και το σχετικό πείραγμα από τους οπαδούς άλλων ομάδων.