Αϊντχόφεν – ΠΑΟΚ 3-2: Τα highlights του αγώνα (vid)

ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
Συντάκτης: Μαρία Καλτσίδη Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο ΠΑΟΚ «λύγισε» απέναντι στην Αϊντχόφεν και παρότι προηγήθηκε με 0-2, τελικά ηττήθηκε στο «Φίλιπς Στάντιον» για την 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Σε ό,τι αφορά την εξέλιξη του αγώνα, ο ΠΑΟΚ «αιφνιδίασε» στο 4ο λεπτό μετά από σέντρα του Ροντρίγκο, η μπάλα στρώθηκε στον Τζόλη, ο οποίος σούταρε και με την γκέλα στο πόδι του Βαρέλα κατέληξε στα δίχτυα του Εμβογκό.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Αϊντχόφεν – ΠΑΟΚ 3-2: Δεν άντεξε και κινδυνεύει να μείνει έξω! (vids)

Ο Δικέφαλος «χτύπησε» για δεύτερη φορά στο 14’.  Με μία φανταστική κούρσα του Αντρίγια Ζίβκοβιτς, ο Σέρβος πάτησε στην περιοχή, μοίρασε στον Σβαμπ, ο Αυστριακός βρήκε με εξαιρετική λόμπα τον Τζόλη και ο 18χρονος επιθετικός «εκτέλεσε» με το αριστερό για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.

Η συνέχεια ανήκε στους γηπεδούχους, οι οποίοι με τους Γκάγκπο, Μαντουέκε και Μαλέν έφεραν… τούμπα το ματς.