ΠΑΟΚ

Από «τεσσάρα» σε «πεντάρα» η Βασιλεία (vid)

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League παραπαίει

Συντάκτης: Βαγγέλης Λάσκαρης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Σε κακό φεγγάρι βρίσκεται η Βασιλεία λίγες ημέρες πριν από το πρώτο ματς με τον ΠΑΟΚ στο πλαίσιο του 2ου προκριματικού γύρου του Champions League.

Το μεσημέρι ο αντίπαλος του «δικεφάλου» χρησιμοποίησε πολλούς αναπληρωματικούς και ηττήθηκε 4-1 από την Ααράου.

Το βράδυ έχασε 5-0 από τη Φέγενορντ στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του Uhren Cup στην «Τισό Αρένα» της Βέρνης και απογοήτευσε τους φιλάθλους της.

Η ολλανδική ομάδα άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό με τον Ρόμπιν φαν Πέρσι, διπλασίασε το προβάδισμα στο 45’ με τον Στέφεν Μπέρχουις και ξαναβρήκε δίχτυα με τον Φαν Πέρσι.

Ο Έρικ Μποτέχιν χρίστηκε σκόρερ στο 71’ και 8 λεπτά αργότερα ο Τόνι Βιλένα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Πριν από τρεις ημέρες, η Βασιλεία είχε ηττηθεί 2-1 και από τη Γουλβς, ενώ οι υποχρεώσεις της στο Uhren Cup θα ολοκληρωθούν κόντρα στη Γιουνγκ Μπόις.

Η σύνθεση της Βασιλείας: Ομλίν, Πετρέτα, Σούτσι, Φρε, Ριβέρος, Στόκερ (46’ Οκαφόρ), Τζούφι (78’ Φόγκριγκ), Ντιέ, Καλουλού, Φαν Βολφσβίνκελ, Αγέτι.

Πούλησε δύο βασικούς πριν από τον ΠΑΟΚ η Βασιλεία (pics)