Λουτσέσκου: «Αξίζαμε κάτι περισσότερο, είχαμε έλλειψη ενέργειας»

Οι δηλώσεις του Ραζβάν Λουτσέσκου μετά το τέλος της αναμέτρησης της Τούμπας κόντρα στη Σλόβαν Μπρατισλάβας.

Ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Λουτσέσκου.
Συντάκτης: Βασίλης Μπαντής Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου μίλησε για την εντός έδρας ισοπαλία του ΠΑΟΚ κόντρα στη Σλόβαν Μπρατισλάβας με 1-1 και για την απόδοση των παικτών του.

Ο Ρουμάνος τεχνικός του Δικεφάλου τόνισε πως η ομάδα του άξιζε κάτι περισσότερο από το παιχνίδι. Στάθηκε στη κούραση των ποδοσφαιριστών του, από τα συνεχόμενα παιχνίδια.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της Cosmote TV ο Λουτσέσκου:

«Πιστεύω ότι έπρεπε να κερδίσουμε το παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε άλλες τρεις ευκαιρίες να σκοράρουμε εκτός από το γκολ. Δεχτήκαμε ένα γρήγορο γκολ που σαφώς δεν θέλαμε. Είχε και η Σλόβαν ευκαιρία να σκοράρει στο τέλος του πρώτου μέρους. Αλλά σε γενικές γραμμές εμείς ελέγχαμε το παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο νομίζω ότι είχαμε έλλειψη ενέργειας θεωρώ ότι η κούραση όλων των συνεχόμενων παιχνιδιών και ειδικά του ντέρμπι της Κυριακής μας βγήκε, όμως και πάλι πιστεύω ότι αξίζαμε κάτι παραπάνω».